Prasidėjo etapinis skiepijimas, tačiau vakcinos daugiau negauta

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo pirmadienio Lietuvoje prasidėjo visuomenės etapinė vakcinacija, įsilieti į ją ruošiasi ir Mažeikiai. Pagal šią tvarką, kiekvieną savaitę skiepijimas bus atveriamas naujai amžiaus grupei.
Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad tai svarbus žingsnis masinės vakcinacijos link.
Skiepijimą koordinuojanti Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė teigė: ir įprastos, ir etapinės vakcinacijos sėkmė priklausys nuo vakcinos kiekio, tačiau kol kas jos gaunama nepakankamai.

Sveikatos apsaugos ministerija paaiškina: etapinė visuomenės vakcinacija reiškia, kad kas savaitę pasiskiepyti galimybę turės vis nauja amžiaus grupė.
Šią savaitę skiepų centruose bus laukiami 55–64 metų gyventojai. Gegužės 17 dieną startuos 45–54 metų gyventojų vakcinavimas. Nuo gegužės 24 dienos medikai skiepys 35–44 metų gyventojus ir galiausiai gegužės 31 prasidės jauniausiųjų skiepijimas – nuo 16–34 metų.
Dar nepaskiepyti prioritetinei grupei priklausantys žmonės tai padaryti galės bet kuriuo metu.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Prasidėjo etapinis skiepijimas, tačiau vakcinos daugiau negauta”

 1. mažeikietis parašė:

  Kur Mažeikiuose galima rasti vakcinavimo centrą? Ar bus skiepijama savaitgaliais? Kiti rajonai skiepija savaitgaliais, o mūsų…

  1. Anonimas parašė:

   Man taip pat kilo toks klausimas – neaišku nei kur skiepija, nei kaip užsiregistruoti.

   1. To anonimui parašė:

    Sveiki, reikia paprasčiausiai telefonu užsiregistruoti savo gydymo įstaigos registratūroje ir daugmaž savaitės bėgyje perskambins dėl skiepo. Aišku, priklauso nuo amžiaus ir kiek lieka vakcinų, neprišaukus nustatyto amžiaus grupės gyventojų vakcinacijai. Iš savo praktikos, esu virš 45 m., ir pavyko šią savaitę užbaigti vakcinaciją Pfizer vakcina, kurią rinkausi registruodamasis vakcinacijai. Svarbu, patekti į tą sąrašą ir gauti 1-ą vakcinos dozę, o antroji jau “atėjo” pagal grafiką. O dėl pačios vakcinacijos, tai vykdėl med. įstaiga, kurioje esu registruotas ir dirba pasirinktas šeimos gydytojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*