Prasidėjo gyventojų pajamų ir turto deklaravimas

VMI jau priima gyventojų pajamų ir turto deklaracijas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) antradienį pradėjo 2015 metų gyventojų pajamų ir turto deklaracijų priėmimą.
Deklaracijas galima pateikti inspekcijos skyriuose ar poskyriuose arba pasinaudojus Elektroninio deklaravimo sistema.

Didelio antplūdžio nėra

VMI mokestinių prievolių skyriaus Mažeikių poskyrio vedėja Loreta Beišinienė sakė, kad Mažeikių poskyryje itin didelio gyventojų antplūdžio nėra, bet žmonių jau ateina daugiau nei anksčiau.
„Didelio antplūdžio nėra, kažkiek reikia pastovėti eilėje, bet, kad lankytojams būtų patogiau, dabar esame įsikūrę viename kabinete, priimame daugiau žmonių“, – kalbėjo vedėja.
Visos pajamų deklaracijos pateikiamos tik elektroniniu būdu, tad VMI darbuotojai gyventojams padeda deklaracijas užpildyti, o gyventojams būtina turėti išorines prieigas prie sistemos.
Antradienį po pietų prisijungti deklaruoti pajamas, naudojantis internetinės bankininkystės duomenimis, buvo keblu, kadangi strigo visa VMI elektroninė sistema.
„Mūsų atstovas spaudai išaiškino, kad per metus būna dvi dienos, kai internetinė sistema stringa – pirmąją ir paskutinę deklaravimo dieną. Stringa ne tik mokesčių administratoriaus, bet ir mūsų duomenų bazės.
Žmonės gal jungiasi ne deklaruoti, bet ir tik pasižiūrėti, kokia ta deklaracija yra, ar yra suplaukę visi duomenys“, – spėjo L. Beišinienė.

Yra naujovių

Deklaruoti praėjusių metų pajamas reikia iki gegužės 2 dienos. Pajamų deklaracijas privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų – į šią kategoriją įeina politikai, valstybės tarnautojai ir pan.
Taip pat deklaruoti pajamas siūloma gyventojams, norintiems pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.
Šiemet gyventojai pirmą kartą deklaracijas pateiks jau eurais, tad elektroninio deklaravimo sistemoje bus galima rasti euro skaičiuoklę.
Kad gyventojams būtų patogiau, Elektroninio deklaravimo sistema šiemet pirmą kartą aiškiai nurodys, kokią sumą gyventojas turi susimokėti ar gali susigrąžinti, tad nebereikės klaidžioti deklaracijos laukeliuose.
Taip pat pirmą kartą VMI pažymose ir preliminariose deklaracijose pateikiama informaciją apie automobilių pirkimo ir pardavimo sandorių sumas, jei automobilis buvo neišlaikytas trejus metus, neatsižvelgiant į tai, ar parduotas su pelnu, ar ne. Taip pat pažymose bus pateikiama informacija iš turimų duomenų apie nekilnojamojo turto įsigijimo kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto