Prasidėjo pernykštės žolės gaisrai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Atėjus pavasariui, neatsargus ir neapgalvotas kai kurių gyventojų elgesys padaro didelės žalos ne tik gamtai, bet ir jų pačių ar kaimynų turtui.
Mažeikiškius ugniagesius gelbėtojus jau pasiekė pirmieji pranešimai apie gaisrus atvirose teritorijose.

Gauti pirmieji pranešimai

Antradienio vakarą Pavirvytės gyventojai pastebėjo, kad netoli jų laukuose dega žolė, ir iškvietė viekšniškius ugniagesius. Paaiškėjo, kad pranešimas buvo netikslus – prie upelio degė šieno ritinys, jis buvo greitai užgesintas.
Trečiadienio pavakarę Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pareigūnai gesino pirmą šiais metais žolės gaisrą mieste – Ąžuolyno pirmojoje gatvėje degė daugiau kaip 3 arai pernykštės žolės, ją ugniagesiai užplakė per penkiolika minučių.
Ugniagesiai gelbėtojai neabejoja, kad, atšilus orams, pasipils pranešimų apie gaisrus atvirose teritorijose. Tai įrodo ankstesnių metų statistika: Mažeikių rajone tik pernai kilo 42 žolės gaisrai, ankstesniais metais jų skaičius buvo dvigubai didesnis (užpernai – 93, 2018 m. – 99, 2017 m. – 74, 2016 m. – 96).
Šiais metais jau užregistruoti keturi tokie pranešimai.

Vykdys akciją

Siekiant sumažinti gaisrų skaičių atvirose teritorijose, Mažeikių PGT pareigūnai kovo ir balandžio mėnesiais rengia prevencinę akciją „Nedegink žolės“. Mažeikių rajono teritorijoje vyks reidai – nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės.
Pareigūnai įspėja gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi ir nedeginti žolės miškuose, durpynuose ir kitose atvirose teritorijose. Pastebėjus žolės gaisrą, nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto