Prasidėjo prekybos centrų boikotas

Sigito Strazdausko nuotr.

Nemažėja gyventojų pasipriešinimas didelėms prekių ir paslaugų kainoms. Antradienį  prasidėjo  tris dienas – iki gegužės 12 dienos truksianti pilietinė akcija „Neisiu į prekybos centrus“. Šeštadienį visoje Lietuvoje rengiamas mitingas, kuris neaplenks ir Mažeikių.

Paaiškinimai žmonių neįtikina

Aistros dėl sparčiai augančių maisto prekių kainų Lietuvoje verda bemaž mėnesį. Jas pakurstė visuomenei žinomi žmonės, pradėję garsiai ir viešai reikšti savo nuomonę, kelti klausimus, skirtus Vyriausybei, pradėję aiškintis, kokios yra to priežastys.
Savo nuomonę ir versijas dėl augančių kainų pareiškė ir Premjeras Algirdas Butkevičius. Statistikos departamento atstovai, komentuodami kainų pokyčius, taip pat pateikia paaiškinimus.
„Auga minimali alga. Nedidelių namų ūkių pajamos paaugo, o didžiąją savo išlaidų dalį jie skiria būtent maistui. Žmonės gauna daugiau pajamų, jie gautas pajamas pirmiausia išleidžia maistui, auga paklausa, vartojimas ir tokiu būdu prekybos tinklai, matydami tą augančią paklausą, greičiausiai šiek tiek tas kainas ir pakelia“, – priežasčių grandinę dėstė šalies Prezidentės vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais Lina Antanavičienė.

Kviečia ignoruoti prekybos centrus

Paaiškinimai paaiškinimais, tačiau pašiepiamai kalafiorų revoliucija, kalafiorų karu pramintas gyventojų bandymas išreikšti savo požiūrį, nepritarimą augančių kainų politikai, įgauna pagreitį.
Antradienį prasidėjo iki ketvirtadienio truksiantis didžiųjų prekybos centrų boikotas. Kaip alternatyva siūloma apsipirkti mažose krautuvėlėse, turgeliuose ir taip parodyti solidarumą smulkiesiems prekybininkams ir gamintojams, vietiniam verslui.
„Ar prisimenate anksčiau parduotuvėse už kilogramą agurkų mokėję 14 litų? O už pomidorų kilogramą ar teko mokėti apie 17 litų? Neprisimenate? Būtent tiek už minėtas gėrybes mokame dabar, apsipirkdami prekybos centruose. Kol žinomiausi ekonomistai, remdamiesi statistika, sako, kad kainos Lietuvoje nekyla, realiai maisto brangimas – akivaizdus“, – taip socialiniame tinkle „Facebook“ žmonės buvo kviečiami prisijungti prie prekybos centrų boikoto.
Tiesa, mažeikiškiai pastebėjo: antradienį ryte, prasidėjus prekybos centrų boikotui, prekybos centruose žmonių buvo kaip ir įprastomis dienomis.

Atsakas į mitingą – nuolaidos?

Prie šeštadienį visoje Lietuvoje vyksiančio mitingo prieš kylančias maisto produktų kainas jungiasi ir mažeikiškiai.
Mitingas 13–15 valandomis vyks Senamiesčio parke. Visi, neabejingi susidariusiai situacijai, kviečiami ateiti, atsinešti plakatus ir išreikšti savo nuomonę. Primename, kad mitingo organizatoriai akcentuoja, jog piketas yra taikus.
Dalies gyventojų dvejones dėl to, ar mitingas pavyks, sukėlė vieno didžiausių Lietuvoje prekybos tinklo atsakas į šeštadienį vyksiantį mitingą. Gegužės 14 dieną visose prekybos tinklui priklausančiose parduotuvėse pirkėjų laukia „TOKIOS NUOLAIDOS!“
„Santarvė“ suskaičiavo, kad 20–75 proc. nuolaidos išskirtinai vien šeštadienį bus taikomos 74 prekių grupėms. Nuolaidos nebus taikomos 15 prekių grupių. Daliai pirkinių bus taikoma akcija: vieną perki, antrą gauni nemokamai.

„Santarvė“ kviečia skaitytojus, išsaugojusius prekybos centrų čekius, lankstinukus, kuriuose matomos ankstesnės prekių kainos, juos atnešti į redakciją. Kartu stebėkime, kokia linkme keičiasi kainos.

32 Atsakymai į “Prasidėjo prekybos centrų boikotas”

 1. Raskiui parašė:

  Savaitę nevalgius, žinoma, kad sunkoka kentėti :-) O mitinge žada pamaitinti? :-)

 2. Raskis parašė:

  Nepirkom PC kokią savaite, gal daugiau ir už poros valandų su šeimyna kulniuosim į mitingą.
  GANA ! Kiek galima kentėt…

 3. Tautietis parašė:

  Esam nevieningi oligarchai ir valdziazmogiai tuo naudojasi!Ejusiems pirkti per boikota nesiskuskite kad blogai gyventi paskui.Toli iki vakaru valstybiu piliecio lietuvos gyventojui juk iprate lankstyti galvas ponams nuo baudziavos laiku iki dabar.

  Pabudome ir kelkimės“ (žodžiai Kęstučio Genio)

  Iš nevilties į neviltį, per prarastąjį rojų,
  Paniekinti, pažeminti, išganymo ieškojome.
  Iš nuodėmės į nuodėmę – į ją supanašėjome,
  Ir kai visai pajuodome, kai likom tik šešėliai jos –

  Ko verkiam ir dejuojame, ko slapstomės pakampėmis?
  Aušra įsidienojusi – pabudome ir kelkimės!

  Į Lietuvą sugrįžtame čiabuvėliais-pražuvėliais,
  Namų nebepažįstame… lietuviai – nelietuviai mes?
  Per skaistyklas, per pragarus, iš nežinios į nežinią,
  Mes pagaliau atradome, kad Lietuva – tai sąžinė.

  Pabudome, pabudome, pamatėme, pamatėme –
  Kad mes ją patys žudėme, be sąžinės – vienatinę.
  Bedaliai savo žemėje, mes patys save niekinam,
  Mes patys save žeminam, mes pasidarėm niekieno…

  Pabudome, o dvasioje dar pasilikom elgetos.
  Kodėl mes laisvės prašome? Argi laisvi taip elgiasi?
  Ko verkiam ir dejuojame, ko slapstomės pakampėmis,
  Aušra įsidienojusi – pabudome ir kelkimės!

  Jei pabudote ateikit i mitinga!

 4. gyventoja parašė:

  Dėkoju EURUI už labai protingas mintis. Tai ir viskas tuom pasakyta. Būkime vieningi.

 5. euras parašė:

  Boikotuodami niekam nepakenksime, nieko neišgąsdinsime ir algų nepakelsime, tiesiog parodysime, kad galime susivienyti, o būdami vieningi daugiau galime nuveikti, negu po vieną aimanuodami

 6. Sotus alkano nesupras parašė:

  Nejom ir atkreipem is pradziu – lenkijos ziniasklaidos demesi, dabar jau ir valdzia sukruto. Kiek galima tylet? Negi taip sunku vos 3 dienas apsipirkineti turguje, arba gyventi is to, ka turi saldytuve? ech…

 7. Gyventojai parašė:

  Ponia gyventoja, kiekvienas turi teisę kada ir kur jam vaikščioti nuspręsti pats. Senjorai taip pat. Toks vaizdas, kad už prekybos centrų boikotą pasisako tik žmonės, visiškai neturintys kultūros ir savo nuomonę laikantys vienintele teisinga.

 8. Sraigirdas parašė:

  Kaimiečiai, dabar man pasakykit, kodėl, kokiu tikslu neturėdami pinigų einate į prekybos centrus kasdien ir perkate ten visokius šūdus su nuolaida?

 9. klausimas parašė:

  Ką ši akcija duos? Juk, jei nepirksim šias kelias dienas, po to eilėse su perpildytais vežimais stovėsim :)

 10. jotner'iui parašė:

  Tik visiškas menkysta galėjo parašyti šitokį, kitokią nuomonę turinčius, žeminantį komentarą. O norėdamas pamatyti tikrą runkelį, pažvelk į veidrodį.

 11. gyventoja parašė:

  Ponai senjorai, turėkit savigarbos nešliaužokit ir nelaukit tų supuvusių-nukainuotų prekių bent baikoto dienomis. Visiems reikia būti solidariems.

 12. lolas parašė:

  Po žolės pjovimo užsimaniau alučio. Tai susiradau „Aibę“ tarp daugiaauščių. Jei boikotuot, tai visiems kartu.

 13. jotner parašė:

  Kam įdomu kaip atrodo mažeikių runkeliai,nueikite į prekybos tinklus.šmirinėja kaip žiurkės tarp lentynų,ieško jiems numesto kaulo.menkystos be jokios savigarbos.

 14. eurui parašė:

  Ar nuo to, kad boikotuosi parduotuves kažkam padidės atlyginimas? :-)

 15. euras parašė:

  Lietuviai dar tik mokosi reikšti savo nuomonę, vienytis, boikotuoti, mitinguoti ir t.t. Tai tik pati pradžia – užtai tos vienybės ir trūksta… Prekybcentriai numetė akcijų, kaip šuniui kaulą ir pamiršo žmonės orumą (pigus ir žeminantis triukas). O gal be reikalo dejuoja daugelis? Gal gerai gyvena iš minimumu? Tiesą sakė vienas filmo herojus – mužikai dabar kantrūs…
  P.S. 14 dieną nesiprekinsiu nei parduotuvėse, nei turguose…

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  šeštadienį galėsim pirkti su 75% nuolaida visas pasenusias prekes per boikotą ;)

 17. apas parašė:

  Kelios dienos visoms didžiosioms firmoms toks boikotas nieko nereiškia.Reikia boikotuoti vieną firmą visą mėnesį,o kitą firmą kitą mėnesį ir t.t. visus metus ir tada pamatysite gerus rezultatus.

 18. Beraščiui Mindaugui parašė:

  Atsistok prieš veidrodį ir spjauk į akis tam, kas iš to veidrodžio žiūri, nes didžiausias šlykštukas esi tu pats. Net purto nuo tokių!

 19. Mindaugui parašė:

  Tavo komentare yra akivaizdus smurto propagavimas ir niekinimas žmonių atžvilgiu, kurie turi kitokią nuomonę ir poreikius. Hitleris ir Stalinas tavimi didžiuotųsi.

 20. .. parašė:

  Kur gi patriotai buvo kai euro ivede? Jau tsda buvo aisku kad ateina geri laikai.
  Palaukim gal dar 20 metu kai lietuvos rinka uzvaldis skandinavai, gal tada bus tvarka, nors lietuvos istorija rodo visiskai kitaip, tvarkos cia niekada nebus!

 21. vvirma parašė:

  Maciau ir as siandien kaip Mazeikiuos tiek jaunimas tiek pensininkai po maxima lakste…ojoj ar tie zmones kurti ar akli..jokios vienybes…fu….

 22. Mindaugas parašė:

  Na atvirai nusivyliau Mazeikiais kaip ir kitais miestais.Nejau taip sunku pabut nepirkus tas 3 dienas? Ar tiek jau isbadeje esat? Juk Lietuva ir taip pagal statistika didziausiai nutukusi valstybe europoje,ka dar noris imest kasni i savo riebius snukius su „E“ raide?kas gero gali buti is tokios valstybes kur visi viskuo abejingi? Va todel taip ir gyvenam ir ner ko cia skustis,kad tingit subines pakelt ir kazka nuveikt.Aisku ir as netikiu ,kad kazkas tai nutiks stebuklingo,bet juk pabandyti galim kazka paveikt.Ar ir toliau nesim tuos paskutinius savo skatikus tiem vagim ir plesikam?Vienas cia pakomentavo „IR KA“ Na tokiom zmogui noris paziuret i akis,o dar labiau spjaut i jas.As kuo toliaun tuo labiau sliksciuos Lietuvos zmonemis,aisku ne visi yra ir geru,veikliu zmoniu,va pries tokius lenkiu galva.

 23. aš-->Vai, vai vai... parašė:

  Todėl ir joja ant sprando kas netingi.Jau anksčiau rašiau,kad reikia boikotuoti ne visus,o vieną prekybos centrą.Tie išgobšėję kapitalistai irgi žiūri savo kailio.Jei pamatytų,kad žmonės vieningi pasibaigtų visi karteliniai susitarimai. Deja.

 24. Vai, vai vai... parašė:

  Klaipeda vieninga;https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1384615274898176&set=gm.1721610011448929&type=3&theater

  O Mažeikiškia, išbadeja, jokio vieningumo

 25. bananrespublic parašė:

  daug bukų runkelių eina į prekybos centrus,jokio solidarumo.Svarbu,kad JIE gaus kokį šūdniekį pigiau.Tokie šūdo gabalai išrenka ir valdžią,kuri daugiau pažada,o vėliau rūrina.tačiau jei JIEMS kas atsitinka,žviegia ant viso pasaulio.

 26. Linai parašė:

  Tai, kad jus ir esate iš tų avinų, kurie kažkam iškėlus kvailą mintį lekia iš paskos.

 27. Lina parašė:

  Argi taip sunku išgyventi tas 3 dienas be prekybcentrių. Juk svarbiausia įrodyti, kad mes galim susivienyti ir parodyti, kad galime tapti jėga, priimančia aprendimus. O valdžia bijo žmonių vienybės!!!!. Na, sutikime, tikrai nėra normalios pas mus kainos, ir aiškinimas – kad auga atlyginimai, (kažin kam?? – numavičiui!!!) tai kodėl mes tą mažutėlį paaugimą turime atiduoti iškarto didėjančioms maisto , paslaugų kainoms??!! Tai pagal juos, kiek pagal vakariečių atlyginus turėtų būti maisto produktų kainos, bet jos beveik tokios pat arba tik šiek tiek brangesnės, o ATLYGINIMAI mažesni kelis kartus!!!!!
  Nebūkim AVINAI, boikotuokim ir įrodykim, kad galim būti jėga ir su Lietuvos žmonėmis reikia skaitytis!!!!

 28. E.V. parašė:

  Nei boikotas, nei mitingai problemos neišspręs. Ne prekybos centrų savininkai kalti dėl kylančių kainų. Veikia rinkos dėsniai: kaina keliama iki tokio dydžio, kol prekė perkama. Jei prekė nebeperkama – kaina mažinama. Kylančių kainų kaltininkas ne prekybos centras, o tos valstybės institucijos, kurios sudarė sąlygas verslininkams pelnytis iš vargšų žmonių. Lietuvoje tos institucijos vadinasi Seimu ir Vyriausybe.

 29. lodoriams parašė:

  Na bet zmones ir mulkiai, butina eiti i tuos prekybcentrius per tas tris dienas, maciau is senamiescio maximos kai kurie su maisais ejo.

 30. to as parašė:

  Jeigu kyla toks klausimas, tai matyt Ponas per daug uždirbate.

 31. as parašė:

  nu ir kas is to

 32. kokios nuolaidos parašė:

  per trumpas boikotas matomai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto