Prasidėjo rinkimų į prezidentus išankstinis balsavimas

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Trečiadienį, kaip ir visoje šalyje, Mažeikiuose prasidėjo rinkimų į Lietuvos Respublikos prezidentus balsavimas paštu. Pirmieji atėję atiduoti savo balso mažeikiškiai sakė sekmadienį nebūsią Mažeikiuose, tad pilietinę pareigą nori atlikti iš anksto.

Balsuos ir „Eurovizijoje“

Balsavimas paštu vyksta Savivaldybės administracijos pastate, pirmieji atėję balsuoti rinkosi dar prieš aštuonias. Rinkėjus aptarnauja Mažeikių savivaldybės rinkimų komisijos nariai.
Vienas pirmųjų atėjęs balsuoti mažeikiškis Linas teigė išvykstąs į kelionę ir tikrąją rinkimų dieną Mažeikiuose nebūsiąs.
Mažeikiškė Ramutė tuoj pat po balsavimo išvažiuoja į oro uostą ir išskrenda į užsienį.
„Po poros valandų išskrendame į kitus balsavimus – gyvai palaikysime Lietuvą „Eurovizijos“ konkurse“, – kalbėjo moteris.

Atėjo apsisprendę

Visi atėjusieji balsuoti paštu sakė jau iš anksto apsisprendę, už ką balsuos, tad jokių dvejonių balsavimo kabinose nebebus. Už ką balsuos, tvirtai žinojo ir mažeikiškiai sutuoktiniai Danutė ir Juozas Vaitelavičiai, pora teigė nepraleidžiantys nė vienų rinkimų.
„Balsuojame ne pirmą sykį, tai mums yra svarbi pareiga. Kaipgi mes be prezidento galėtume gyventi? Sekmadienį Mažeikiuose nebūsime, todėl nusprendėme pasinaudoti išankstinio balsavimo galimybe“, – kalbėjo sutuoktiniai.

Balsuojama ir kitur

Balsavimas paštu vyksta dvi dienas – trečiadienį ir ketvirtadienį. Taip pat tomis dienomis vyksta spec. balsavimai ligoninėse, Vaikų ir senelių globos namuose, policijos areštinėje.
26-ojoje Mažeikių rinkimų apygardoje yra 38 apylinkės, o bendras rinkėjų skaičius – 47 842.
Apygardos komisijos pirmininkė Alvyda Purauskytė priminė, kad atėjus balsuoti reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo pažymėjimą. Jei jo neturite, pateikus piliečio pasą ar tapatybės kortelę, bus išduotas kitas pažymėjimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto