Prasidės Vyriausybės ir švietimo profsąjungų derybos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį prasidės Vyriausybės, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir švietimo profsąjungų derybos dėl švietimo finansavimo, pedagogų darbo užmokesčio klausimų.

Profsąjungos siekia didesnio švietimo finansavimo

„Derybų metu bus kalbama apie valstybės įsipareigojimų švietimui skirti ne mažiau kaip 6 procentus nuo BVP vykdymą, visų lygių formaliojo bei neformaliojo ugdymo įstaigų finansavimo tvarkos, pedagogų darbo apmokėjimo sistemos ir darbo užmokesčio dydžio pakeitimus, apie būdus subalansuoti pedagogų ir moksleivių skaičiaus santykį, jaunų specialistų pritraukimo į mokyklas kelius, taip pat tikimasi sutarti dėl ilgalaikių kompleksinių priemonių, kurios leistų pakeisti situaciją šalies švietime į gerąją pusę“, – teigiama Audriaus Jurgelevičiaus vadovaujamos Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pranešime.

Grasina streikais

Preliminariai susitarta, jog derybinėje darbo grupėje pasiekti rezultatai, kurie turi būti pateikti iki 2015 metų vasario 1 dienos, bus užfiksuoti nacionalinėje švietimo kolektyvinėje sutartyje.
Pirmajame derybinės darbo grupės posėdyje dalyvaus ir Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, kurio iniciatyva buvo sudaryta darbo grupė pedagogų keliamiems klausimams spręsti.
Tuo tarpu Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) neatmeta, kad, jei per mėnesį nebus pasiekta abi puses tenkinančių rezultatų, bus rengiami streikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto