Prasidėsiantis šildymo sezonas kirs per mažeikiškių pinigines

Vienos kilovatvalandės kaina, lyginant su praėjusių metų spalio mėnesiu, yra padidėjusi daugiau nei centu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kitą savaitę planuojamas pradėti šildymo sezonas paplonins gyventojų pinigines. Ne tik dėl to, kad šildytis pradėsime anksčiau nei įprasta, bet ir dėl pabrangusios šilumos energijos.


Prasidėdavo vėliau 

Ankstesniais metais šildymo sezonas prasidėdavo spalio viduryje, o šiemet šiluma butus gali pasiekti net dviem savaitėmis anksčiau. Viskas priklausys nuo vidutinės lauko oro temperatūros. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius jau yra pasirašęs įsakymą dėl šildymo sezono pradžios, lopšeliai-darželiai, mokyklos ir ligoninės šilumos sulaukė jau šią savaitę.
Vadovautasi nuostata, kad šilumos tiekimas gali būti pradėtas tuomet, kai vidutinė lauko temperatūra tris paras iš eilės yra žemesnė nei dešimt laipsnių. Kai kuriose ikimokyklinio ugdymo įstaigose jau buvo labai šalta, jų vadovai kreipėsi į Savivaldybę.


Spręs iš naujo 

Daugiabučius namus administruojančios UAB „Tavo pastogė“ vadovas Antanas Naujokas „Santarvei“ sakė, kad Savivaldybėje buvo surengtas pasitarimas dėl šildymo sezono pradžios. Nuspręsta palaukti pirmadienio ir tada vėl priimti sprendimą, ar pradėti šildymo sezoną, ar ne. 
„Pagal sinoptikų prognozes, kitą savaitę dienomis oro temperatūra gali pasiekti penkiolika laipsnių, o naktimis – net daugiau kaip dešimt laipsnių šilumos. Tokiu atveju šildymo sezono pradžia būtų atidėta“, – „Santarvei“ paaiškino A. Naujokas.


Įvairios nuomonės 

Daugiabučius namus administruojančių įmonių atstovai „Santarvei“ sakė, kad kol kas prašymų iš gyventojų, kad šildymo sezono pradžia būtų atidėta vėlesniam laikui, nebuvo gauta. 
Žiniasklaidos atstovams pasidomėjus gyventojų nuomone, ar jau reikėtų įjungti šilumos tiekimą, atsiliepimų būta pačių įvairiausių.
Vieni teigė, kad dar nėra taip šalta ir namuose dar galima kentėti šilčiau apsirengus. Kiti tvirtino, kad nėra prasmės laukti, nes dar labiau atšalus daugiabučių sienoms reiks daugiau šilumos energijos, kol jos įšils ir butai taps jaukesni. Tokiu atveju šilumos sąnaudos būsiančios didesnės ir pinigų neišeisią sutaupyti.


Mokėsime šiek tiek brangiau 

Kad naujasis šildymo sezonas pareikalaus daugiau piniginių lėšų, patvirtina ir tai, kad vienos kilovatvalandės kaina, lyginant su praėjusių metų spalio mėnesiu, yra padidėjusi daugiau nei centu. 
UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ elektroninėje svetainėje skelbiama, kad pernai spalio mėnesį šilumos energijai pagaminti reikalingos vienos kilovatvalandės kaina kartu su pridėtinės vertės mokesčiu siekė 22,14 ct, o šiais metais šoktelėjo iki 23,40 ct.
Pernai spalio mėnesį, esant vidutinei lauko temperatūrai 8,3 laipsnio šilumos, vieno kvadratinio metro šildymas atsiėjo 1,12 Lt.
Galima spėti, kad esant vidutinei lauko oro temperatūrai tokiai pat, pirmąjį šildymo sezono mėnesį buto šildymo vieno kvadrato kaina sieks beveik 1,2 Lt.

23 Atsakymai į “Prasidėsiantis šildymo sezonas kirs per mažeikiškių pinigines”

 1. Komentarui parašė:

  Daugiabucio namo gyventojai gali steigti bendrija, sukaupti lesas ir parenge projeta, modernizuoti savo namo sildymo sistema /daline renovacija/.

 2. komentatoriui parašė:

  Nebloga ideja, tik dabar butuose yra vienvamzde silumos tiekimo sistema, o reikia kad butu dvivamzde sistema, t.y., prie kiekvieno radiatoriaus reikia atvesti atskira viena karsto vandens padavimo vamzdi ir viena nuvedimo vamzdi, ant kiekvieno buto vamzdyno pastatyti po atskira apskaitos prietaisas – ir viskas. Pasiulykit sita ideja Mazuroniui, tada uz tokia mini renovacija balsuos kokie 99% gyventoju

 3. komentaras parašė:

  Kodėl negali žmonės turėti kiekviename bute apskaitos priemone ir pasireguliuoti šilumą, kiek jam jos reikia??????
  Kodėl tai daroma tik renovuotiems namas? Juk galima būtų skaitiklius pakeis ir neapšiltintiems namams….
  Kiek kas norės, tiek tas ir šildysis, nesvarbu ar tas namas „pašiltintas“ ar ne….
  Vieni, tikrai, išvyksta į užsienius, kitiems tiek tik tos šilumos ir tereikia, o kiti nori gyventi kaip Taškente, tai kiekvienas butas lai pagal skaitliukas ir susimoka.
  Nes kol tuose Mažeikiuose bus surenovuoti VISI namai……oooooo ilgai laukti reiks…..o radiatorius pakeist ir įvest apskaitos priemones – lengviau ir greičiau būtų…..

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  cia turbut dauguma tie, kurie pamirso, kad jie buvo jauni ir vaikus augino. as ir siluma. per tas kelias dienas tikrai tukstanciu nei simtu nesutaupysit.

 5. Komentatorius parašė:

  Pirst padarau ir visai šilta būna. Visai kaip kaime, tik tia mes pečiū pakūrdavom ir buva normalei viskas. Dabar tik pirst pirst išeina

 6. ...... parašė:

  +15 laipsniu pas mane, vaikas 4 metu, ka veikti, burokus virti? sutinku kad kai kuriuose namuose +20 yra, pas mane to 20 tikrai nesiekia.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Bus kaip praeitais ar uźpraeitais metais,įjungė,atšilo ir skambinėjom,kad prisuktų.Miegojom gi prie atvirų langų.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Nesąmonė pradėti šildymą !!! Žiūrėkit į ateinančios savaitės orus .

 9. Brrr parašė:

  Salta ir buroku virimas nepadeda, dregna nuo ju, o ne silta :) Junkit sildyma

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Gera reklama,žinosime už ką balsuoti,rinkimai artėja.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Todėl ,kad visur,išskyrus mūsų brangią Lietuvą, moki už šildymą tiek,kiek jos reikia būstui apšildyti.Lietuvoje mokame už savo būstą,negalinčio apsimokėti kaimyno butą,darželį,savivaldybę,nebežinančią,kaip galą sudurt su galu,apšildymą teikiančią bendrovę,kuri finansuoja valdančią partiją..Ir tegul užginčija tą nuostatą televizijos laidos vedėjai Jakilaitis ir Miliūtė laidoje ketvirtadienio vakare.

 12. Romai parašė:

  Taigi jau senai galima – tik renovuokit (tai kainuoja nepigiai) savo name senaja sildymo sistema ir galesit patys reguliuoti siluma.

 13. parašė:

  Gal kas gali PAAIŠKINTI: visoje Lietuvoje šildymas pinga – o Mažeikiuose brangsta. KAIP ŠITAIP?

 14. Roma parašė:

  Niekaip nesuprantu,kodel ta Lietuva tokia atsilikusi salis,atrodo tiek daug turim protingu zmoniu…Kodel negali zmones tureti kiekviename bute apskaitos priemone ir pasireguliuoti siluma,kiek jam jos reikia.Gal bobutei ,isisupus i silta skara,reikia maziau silumos,o vaikuciui reikia jos daugiau…Gal kazkas isvykdamas is namu taip pat noretu prisukt siluma,kad nesildyt tuscio buto.Viena diena yra labai salta,kita sauleta ir silta…Tai kodel negalima tos silumos reguliuot?Kodel tie silumininkai tik sugeba ijungt ir isjungt ta siluma?Gal reiketu pagalvot kaip ta supuvusia sistema pakeist?

 15. Dalia parašė:

  Tikrai orai atsilo ir dar sils paskui gailesimes pasijunge. Visai nesalta, pasakyciau, silta,

 16. Ona parašė:

  Pats laikas vakuoti ziemai burokelius-uzkaitei katila, ir silta ir naudinga. Tikrai silumos jungt dar nereikia. Ar P. Kryziui tai idomu?

 17. JO parašė:

  Ar valdziai protas pasimaise jau jungt siluma, kai sedim langus atsidare????!!!

 18. Mazeikietis parašė:

  Tikrai yra pakankamai silta, ir jungti sildyma dar per anksti

 19. Kačegarintojui parašė:

  Įsijunk dar ir dujinę viryklę,bus šilta ir smarvės pakankamai.

 20. Kačegarintojui parašė:

  Įsijunk elektrinį šildytuvą ir kačegarink kiek tik nori,turbūt dirbi šiluminiuose tinkluose,tai ir šaipaisi.

 21. Kits parašė:

  Tik nereikia musu gazdinti.

 22. pritariu parašė:

  Kiek galima salti kentet, lauke silciau nei namuose. Kiek reiks tiek ir susimokesim.

 23. Komentatorius parašė:

  Greičiau tą šildymą atsuktų, kiek galima kentėti. Kačigarinsiu ant viso greičio ir bus pas mane namuose šiltą. O mokėsiu tiek, kiek reikės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto