Prašoma didesnių išankstinių tiesioginių išmokų pienininkams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kartu su Suomijos bei Latvijos žemės ūkio ministrais kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama leisti išmokėti pieno gamintojams 80 procentų ES tiesioginių išmokų anksčiau negu dabar leidžia ES teisė.

Išmokėtų nedelsiant

Įprastas avansų išmokėjimo laikotarpis prasidėtų visiems pareiškėjams nuo spalio 16 d., tačiau suma siektų ne daugiau kaip 50 proc. numatytų tiesioginių išmokų. Europos Komisijai leidus paankstinti avansų mokėjimą, šie būtų išmokami nedelsiant, baigus paraiškų rinkimą.
Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas prasidėjo balandžio 13 d., baigsis birželio 15 d. Vėluojantieji pateikti paraiškas tai dar galės atlikti iki liepos 10 d., tačiau galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną.

Krito kaina

Į Europos Komisiją kreiptasi, atsižvelgiant į įtemptą situaciją pieno sektoriuje. Vasario mėnesį Lietuvoje vidutinė žalio pieno kaina buvo 40 proc. mažesnė, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
Latvijoje tuo pačiu laikotarpiu vidutinė kaina krito 37 proc., o Suomijoje – 18 proc. Ministerija atkreipė Europos Komisijos dėmesį, kad kai kuriems Lietuvos pieno gamintojams supirkimo kainos kritusios net iki 12–15 euro centų už kilogramą.

Prašo leisti atlikti patikras vietoje

Ministerija prašo ne tik paankstinti tiesioginių išmokų avansų mokėjimą pieno gamintojams, bet ir leisti atlikti administracines patikras bei patikras vietoje po avansų išmokėjimo. Jeigu išmokėjus avansus būtų rasta pažeidimų ar neatitikimų, būtų taikoma lėšų susigrąžinimo procedūra.
„Labai tikimės, kad Europos Komisija atsižvelgs į šalių, kurios labiausiai nukentėjo nuo Rusijos paskelbto pieno produktų importo embargo, situaciją ir priims palankų sprendimą dėl tiesioginių išmokų paankstinimo. Tai padėtų mūsų pieno gamintojams išgyventi sunkmetį“, – pažymėjo V. Baltraitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto