Prašoma ištirti, kodėl maisto kainos Lietuvoje aukštesnės nei Vokietijoje

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į ūkio ministrą Evaldą Gustą, prašydamas ištirti, kodėl maisto produktų kainos Lietuvos parduotuvėse yra aukštesnės nei Vokietijoje bei Baltarusijoje.

Reikia panagrinėti rinką

Pasak jo, praėjusią savaitę Baltarusijos naujienų tarnyba naviny.by paskelbė informaciją, kad Lietuvoje prekybos centre „Rimi“ daugumos maisto produktų kainos yra aukštesnės nei panašių produktų prekybos centruose „Aldi“ Vokietijoje ir „Evroopt“ Baltarusijoje.
„Galbūt baltarusiai specialiai klaidina vartotojus, tačiau Vokietijoje gyvenantys ar ten dažnai besilankantys tautiečiai patvirtina, kad tikrai kainos prekybos centruose mažesnės nei Lietuvoje. Įvedus eurą atsirado puiki proga valstybinėms institucijoms panagrinėti situaciją rinkoje, ar tarp prekybininkų ir tiekėjų nėra draudžiamų susitarimų ir piktnaudžiavimų, o kainos neaukštinamos dirbtinai“, – sako Seimo narys.

Lietuviški produktai savoje rinkoje – brangesni?

Pasak baltarusių tarnybos, Lietuvoje brangiau nei Vokietijoje kainuoja bananai, juoda duona, citrinos, dešra, sviestas, bulvės, makaronai, aliejus. Triskart brangesni nei Vokietijoje – apelsinai ar miltai, o agurkai net keturiskart.
„Lietuvos ūkininkai išaugina daugiau produkcijos, negu jos suvalgoma šalyje, todėl didelę dalį eksportuoja į tą pačią Vokietiją. Tuo tarpu supirkimo kainos iš ūkininkų Lietuvoje mažesnės nei Vakaruose. Štai 39 savaitę kviečiai Lietuvoje buvo superkami už 479,6 Lt/t, Vokietijoje – už 514,7 Lt/t; rugiai Lietuvoje – 406,5 Lt/t, Vokietijoje – 503,8 Lt/t; rapsai Lietuvoje – 980,9 Lt/t, Vokietijoje – 1003,7 Lt/t. Tai kaip gali iš lietuviškų kviečių iškepta duona Vokietijoje būti pigesnė nei pas mus? O kur dar krizė Rusijoje, dėl kurios kainos mūsų šalyje turėjo sumažėti“, – klausia K. Masiulis.
Lietuvoje prekybos politiką formuoja ir įgyvendina Ūkio ministerija, konkurencinę aplinką stebi Konkurencijos taryba.

One Reply to “Prašoma ištirti, kodėl maisto kainos Lietuvoje aukštesnės nei Vokietijoje”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Lietuvoje, atlyginimas paprasto dirbančiojo, triskart mažesnis už vokiečio. Tačiau kainos maistui ir kt. prekėms,kaip Vokietijoje. Kodėlponai , Lietuvos valdžiažmogiai? Žmonėes neapsiriko,kai sakė,po Euro įvedinmo,trečioji krizės banga Lietuvoje! Ir kai galima joje pragyventi sąžiningam ir norinčiam gyventi žmogui,jaunimui ,pensininkams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto