Prašoma pakeisti Karo prievolės įstatymą

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dar kartą kreipiasi į Krašto apsaugos ministeriją dėl jaunųjų ūkininkų, prašydama pakeisti Karo prievolės įstatymą.

Ūkininkams sudėtinga dalyvauti

„Suprantame, kaip svarbu kiekvienam jaunuoliui atlikti privalomąją karinę tarnybą ir ginti savo kraštą, tačiau situacija klostosi taip, kad daliai jaunųjų ūkininkų tą padaryti tampa labai sudėtinga dėl dalyvavimo Lietuvos kaimo plėtros programų priemonėse. Šie ilgalaikiai gaunančiųjų ES paramą įsipareigojimai negali būti atidėti, o bankų taikomos sankcijos gali lemti net ūkio bankrotą. Labai svarbu tai, kad ūkininkams nepajėgiant grąžinti gautos finansinės paramos į ES biudžetą, valstybei taip pat grėstų finansinio poveikio priemonės dėl netinkamo lėšų naudojimo. Siekiame, kad būtų atsižvelgta į šias ypatingas aplinkybes“, – pažymi ministrė.
Ūkininkai, įgyvendinantys Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. ar 2014–2020 m. programų priemones, gauna finansinę paramą ir prisiima ilgalaikius įsipareigojimus, kurie negali būti atidėti ir turi būti įgyvendinti per tam tikrą numatytą laiką. Jeigu ūkininkams reikėtų atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą, jie negalėtų įgyvendinti numatytų prievolių, taigi, jiems būtų taikomos sankcijos, o tai nulemtų didelius finansinius nuostolius ar net ūkio bankrotą ir likvidavimą, kiltų kitų socialinių padarinių – būtų prarandamos darbo vietos, kristų pajamų lygis kaime.

Nėra įtvirtinta aiškių kriterijų

Ūkininkai, dalyvaudami Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. ar 2014–2020 m. programų priemonėse, negalėjo numatyti, kad jie gali būti pašaukti į privalomąją karinę tarnybą. Taip pat kyla grėsmė, kad ūkininkams nepajėgiant grąžinti gautos finansinės paramos į ES biudžetą, valstybei grėstų finansinio poveikio priemonės dėl netinkamo lėšų naudojimo.
Karo prievolės įstatyme numatyta galimybė atidėti privalomąją karo tarnybą, jeigu bus konstatuojama, kad dėl asmens pašaukimo į tarnybą būtų padaryta neproporcingai didelė žala asmeniniams ir visuomeniniams interesams.
Ministrė atkreipia dėmesį, kad įstatyme nėra įtvirtinta aiškių kriterijų, pagal kuriuos atidedama privalomoji tarnyba. Ministerija siūlo visus galimus kriterijus dėl atleidimo nuo privalomosios pradinės karo tarnybos reglamentuoti įstatymu, o ne krašto apsaugos ministro įsakymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto