Prastos šildymo sistemos sukėlė gaisrus

Sodų bendrijoje „Šilas“ užsidegė atokiau nuo namo stovinčios pagalbinės patalpos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pastarąją parą rajono ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti du gaisrus. Abiejų priežastis – netinkama šildymo sistema.

Paliko įjungtą šildytuvą

Trečiadienio popietę Balėnų gyvenvietės Mokyklos gatvės gyventojai pastebėjo, kad iš jų kaimynystėje esančio gyvenamojo pastato pastogės rūksta dūmai.
Žinodami, kad namo savininkas yra išvykęs į sostinę ir namuose nieko nėra, apie pastebėtus dūmus kaimynai nedelsdami informavo Bendrąjį pagalbos centrą. Atvykę trys ugniagesių gelbėtojų ekipažai medinėje apšiltintoje mansardoje aptiko gaisro židinį. Darbai gaisravietėje truko beveik pusantros valandos – apdegė grindys ir siena, nuardyta nedidelė dalis stogo.
„Išvykdamas iš namų, šeimininkas paliko įjungtą šildytuvą, jis ir tapo gaisro priežastimi. Galima padėkoti kaimynams, kurie pastebėjo beįsiplieskiantį gaisrą ir laiku mus informavo. Kitu atveju namo nebūtų buvę galima išgelbėti,“ – sakė rajono priešgaisrinės priežiūros inspekcijos poskyrio specialistas Vaclovas Česnauskas.
Ankstų ketvirtadienio rytą gaisras kilo sodų bendrijoje „Šilas“: čia užsidegė atokiau nuo namo stovinčios pagalbinės patalpos.
Išdegė visas patalpos vidus, sudegė jame buvę įrankiai ir daiktai. Pareigūnai spėja, kad ir šiuo atveju gaisras kilo dėl šildymo sistemos gedimo.

Dažniausia priežastis – neatsargus rūkymas

Kaip „Santarvę“ informavo ugniagesiai, lapkritį rajone iš viso kilo vienuolika gaisrų: du Viekšnių seniūnijoje, vienas – Tirkšlių, likusieji – Mažeikių seniūnijoje. Šį mėnesį degė po tris gyvenamuosius namus ir automobilius, du šiukšlių konteineriai, gamybinis ir ūkinis pastatai. Net penkių gaisrų priežastis buvo neatsargus rūkymas.
Mažeikių rajone šiais metais gaisruose žuvo vienas žmogus. Lietuvoje gaisrai jau nusinešė 120-ies žmonių gyvybes (pernai per tą patį laikotarpį ugnis pasiglemžė 197 žmones).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto