Prašymą dėl išmokos galima pateikti ir telefonu

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo liepos 1 d. vieniši žmonės, gaunantys šalpos pensijas ir mažas pensijas, gali kreiptis į „Sodrą“ dėl 28 eurų dydžio vienišo asmens išmokos.
Prašymą išmokai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“ skyrių, bet ir bendruoju telefonu 1883.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena: kreiptis dėl vienišo asmens išmokos galima nuo liepos 1 dienos, tačiau ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo teisės gauti šią išmoką atsiradimo dienos.
Gauti vienišo asmens išmoką nuo liepos 1 dienos gali asmenys, gaunantys šalpos senatvės pensiją, šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžiaus sulaukęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir daugiau darbingumo, socialinę pensiją, pensijos priemoką, nes jų pensija ar visų gaunamų pensijų suma mažesnė nei 260 eurų.
Vienišo asmens išmokas galės gauti ir našliai, kurie gauna šalpos pensijas arba mažų pensijų priemokas ir iki šiol teisės gauti našlių pensijos neturėjo arba jų gaunama našlių pensija yra mažesnė nei 28,63 euro.
Našliai vietoj mažesnės našlių pensijos galės gauti didesnio dydžio vienišo asmens išmoką, jeigu sustabdys jiems paskirtos mažesnio dydžio našlių pensijos mokėjimą.
Vienišo asmens išmoka taip pat priklausys ir pagyvenusiems arba neįgaliems našlaičių pensijų gavėjams, kurie turi teisę gauti tiek našlių, tiek našlaičių pensiją, tačiau pasirinko gauti pastarąją.
„Nuo liepos 1 d. skiriant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams (socialinę pašalpą, būsto šildymo bei karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijas), našlių pensija ir vienišo asmens išmoka nebus įskaičiuojama į pajamas, o nustatant asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, nevertinamos našlių pensijos“, – pabrėžiama SADM pranešime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto