Prašyti moka, o atsiskaityti – ne?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sporto klubams geriau sekasi suskaičiuoti pasiekimus, negu atsiskaityti už iš Savivaldybės biudžeto gaunamus pinigus.
Apskaitos tvarkymo našta ne vienam pakiša koją norint vėl gauti finansinę paramą.
Į Sporto tarybos posėdį pakviesto auditoriaus tikslas buvo supažindinti klubų vadovus su pagrindiniais apskaitos tvarkymo ir paraiškų teikimo reikalavimais, tačiau norinčiųjų jo pasiklausyti liko tik keli.

Sprendžia Sporto taryba

Šiais metais iš rajono biudžeto sporto klubams paremti buvo skirta beveik 60 tūkst. eurų. Pusė šios sumos nukeliavo į krepšinio klubo „Mažeikiai“ sąskaitą, dar apie tris tūkstančius eurų atiteko sportininkų premijavimui, klubams liko pasidalinti per 10 tūkstančių eurų.
Kiek pinigų kuriam klubui skirti, sprendžia jau antrą kadenciją veikianti Savivaldybės tarybos sudaryta Sporto taryba, kurios veikloje dalyvauja ne tik savivaldos atstovai, politikai, bet ir patys sportininkai. Sporto tarybai vadovauja vicemerė Sigutė Bernotienė.
Pinigų dalybas Sporto tarybai palengvina 2012 metais patvirtinta Kūno kultūros ir sporto vystymo mūsų rajone koncepcija, kurioje apibrėžtas ir sporto klubų rėmimas iš Savivaldybės biudžeto.
Koncepcijoje numatyta, kad norint gauti finansavimą iš Savivaldybės biudžeto, metiniame klubo biudžete apie 30 proc. turi sudaryti savo klubo lėšos, apie 30 proc. rėmėjų lėšos, tada skirtina iki 30 proc. Savivaldybės lėšų.
Remiant klubus atsižvelgiama į masiškumą, meistriškumą bei vaikų ir jaunimo sveikatingumo ugdymą.

Prašymai nebuvo tenkinami

Didžioji pinigų suma, skirta sporto klubams, buvo paskirstyta pavasarį. Nepaskirstyta liko 8 618 eurų. Praėjusią savaitę Sporto taryba rinkosi į posėdį,  kuriame buvo tariamasi dėl šių pinigų skirstymo.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto