Pratęstas finansavimas pradedantiesiems verslininkams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antrąjį kartą pratęsta galimybė pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis iš Verslumo skatinimo fondo. Paskolų sutartis dėl finansavimo galima sudaryti iki 2016 m. birželio 30 d., o paskolas grąžinti iki 2019-ųjų pabaigos.

Paskatino jaunus žmones kurti smulkųjį verslą

Nuo 2010 metų atsiradusia galimybe pasinaudoti Verslumo skatinimo fondo (VSF) lengvatinėmis paskolomis verslo idėjoms įgyvendinti jau pasinaudojo beveik 1300 smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų, kurių bendra paskolų vertė siekia 19 mln. Eur.
Vidutinis paskolos dydis – apie 14 tūkst. eurų. Verslininkai, paėmę paskolą, galės ją grąžinti iki 2019 m. pabaigos. Šiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotai finansinei priemonei skirta 14,48 mln. Eur Europos socialinio fondo lėšų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė įsitikinusi, kad sudarytos sąlygos ir galimybės ir toliau skatins potencialius verslininkus drąsiau priimti sprendimą steigti darbo vietą sau ir kitiems bei sėkmingai išlaikyti esamas.
„Tikime, kad sudarytos sąlygos skatina Lietuvos žmones pradėti savo verslą bei kurti naujas darbo vietas. Todėl siekėme, kad priemonės galimybėmis būtų galima pasinaudoti kuo ilgiau, kol bus pradėtos įgyvendinti naujos Verslumo skatinimo priemonės“, – pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.

Lengvatinis finansavimas – geras sprendimas

Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) administracijos vadovas Fortunatas Dirginčius teigia, kad per trejus šio projekto metus VSF paskolų portfelis išaugo iki 5 mln. Eur, tai rodo, kad smulkiajam ir vidutiniam verslui yra aktualus lengvatinis finansavimas.
„Be to, iš naujausio LCKU smulkių ir vidutinių įmonių tyrimo matoma, kad beveik pusė (49 proc.) verslo atstovų 2015 metais numato naujų produktų arba paslaugų įvedimą į rinką. Šie ketinimai tik įrodo, kad smulkiajam ir vidutiniam verslui būdingas nuolatinis judėjimas ir augimas, o tam būtina sudaryti išskirtinį finansavimą. Šiuo atveju „Verslumo skatinimas“ yra vienas geriausių sprendimų verslo pradžiai ir jauno verslo plėtrai“, – teigia  unijos administracijos vadovas.
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kuri administruoja priemonės įgyvendinimą, generalinis direktorius Audrius Zabotka pritaria, kad pradedantiesiems verslininkams vienareikšmiškai pasiteisino Verslumo skatinimo fondo siūlomas finansavimo modelis, todėl sprendimas pratęsti priemonę buvo labai reikalingas. Tai jau trečioji „Invegos“ administruojama priemonė, kurią pavyko sėkmingai pratęsti pasibaigus numatytam įgyvendinimo terminui ir pasiekus visus užsibrėžtus priemonės rezultatus.

Aktyviausias –  jaunimas

Aktyviausiai fondo paskolomis naudojasi jaunimas iki 29 metų, jiems išduotos paskolos sudaro 37 proc. visų Verslumo skatinimo fondo suteiktų paskolų.
Galimybėmis sau susikurti darbo vietą naudojosi ir vyresni nei 50 metų (8 proc.), taip pat bedarbiai (2,2 proc.).
Pradėjusieji verslą jau sukūrė daugiau nei 3100 naujų darbo vietų, t. y. daugiau kaip po 2 naujas darbo vietas naujame versle.
Verslumo mokymuose jau dalyvavo 5000 potencialių verslininkų.
Dėl lengvatinių paskolų (iki 24,9 tūkst. Eur) iš Verslumo skatinimo fondo gali kreiptis fiziniai asmenys ir įmonės iki 1 metų, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą. Gavusieji Verslumo skatinimo fondo paskolą, gali pasinaudoti INVEGOS garantija (iki 80 proc. paskolos sumos).
Paskolas išduoda 56 kredito unijos, jų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU), o fondą valdo UAB INVEGA.

Prireikus finansavimo smulkiam, jaunam verslui – rekomenduojama kreiptis į SME Finance.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto