„Pražuvėliai“ į Globos namus sugrįžta po dienos, kitos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tarp Mažeikių policijos komisariato pranešimų kartkartėmis pasirodo informacija apie išėjusius iš Vaikų našlaičių ir senelių globos namų ir negrįžusius nepilnamečius.
Globos namų darbuotojų praktika rodo, kad tokie vaikų „išėjimai“ ilgai nesitęsia – dažniausiai  „pražuvėliai“ atsiranda po kelių dienų.

Užteko trijų dienų

Antradienio laikraštyje buvo skelbta, kad Mažeikių policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad birželio 13-osios rytą iš Vaikų našlaičių ir senelių globos namų išėjo ir negrįžo septyniolikmetis Globos namų gyventojas.
Šių namų direktorė Birutė Vaičkienė informavo, kad vaikinas sugrįžo trečią dieną po paskelbtos paieškos. Kur tas dienas buvo, jaunuolis nesiteikė paaiškinti.
„Paaiškinimo nesulaukė ir policijos pareigūnai – išgauti informacijos iš tokių savavališkai dingusiųjų nei mums, nei policijos pareigūnams nepasiseka. Šis jaunuolis taip pasielgia jau ne pirmą kartą, jis turi elgesio problemų, yra buvęs nepilnamečių socializacijos centre“, – kalbėjo B. Vaičkienė.
Praėjusią savaitę policijos komisariato suvestinėje buvo skelbiama, kad iš Globos namų išėjo ir laiku negrįžo du kiek jaunesni paaugliai – vienuolikmetis ir dvylikametis. Jie taip pat po kelių dienų atsirado.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “„Pražuvėliai“ į Globos namus sugrįžta po dienos, kitos”

 1. Vardas parašė:

  Tai mielieji ateikite, pabūkite savanoriais čia:))) kodėl nėra jų, kodėl niekas nenori?? komentuoti, kad vaiku namai yra blogi, gali visi, kurie nežino kas yra viduje.

 2. Feja parašė:

  Gaila kad vaikams nepadeda niekas.Deja tie katrie nori kiekviena savaite vis kurnors vaziuoja.Tik deja maza dalis reiskia ta nora.Dodziajai dalei geriau kur nors pavalkatauti ir surukyti pora pakeliu cigareciu per diena.Geda kad tokie vaikai nezino savo pareigu,bet puikiai zino savo teises.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kiek meilės ie dėmesio pedagogai atiduoda Vaikams,tiek jie ir gauna iš Vaikų

 4. to vardas parašė:

  Vaikai nekalti kad gimė. Matomai jiems gatvėje geresnės sąlygos,nei Globos namuose. Ir jeigu esi dirbanti šiuose vaikų namuose,tai darbas tau netinka su vaikais.

 5. to pilietis parašė:

  Jeigu visi dirbantieji Globos namuose

  taip mastys ,kaip tamsta,vaikai ir toliau bėgs iš Globos namų! Reikalingi darbuotojai,o ypač tos įstaigos vadovas,mylintys Vaikus,kuriems ir taip jau nepasisekė gyvenime. Jie juk užaugs ir prisimins jus ,kurisbuvo jiems geras ir nuoširdus pedagogas,kuris ne. Kiek žinoma,išėję iš globos namų ,daugelis Vaikų tampa garsiais Žmonėmis. Taip kad,mieli pedagogai ,linkime nuoširdumo šiems Vaikams,nes jie ten tik laikinai.

 6. Vardas parašė:

  Nueikit ir pamatykit kokie vaikai, ateikit pasavanoriauti ir suprasite, kad ne vadovas kaltas, o tos, kurios gimdo be sustojimo vaikus ir paskui juos pameta. Jūs ka, tikites kad toks vaikas bus geras, kad jam nenoresis issilieti???

 7. pilietis parašė:

  Jus jau man atleiskit, bet visiems, rasantiems durnus komentarus, as siulyciau patiems nueiti i tuos globos namus ir padirbti kokia savaite. Aplankydami ir atnesdami saldainiu jus niekada nepamatysite tikrosios situacijos. Jeigu jus manote, kad problemini vaika ,,pataisys“ vasaros stovykla – tai geriau uzsiimkite knygu apie pedagogika ir vaiku auklejima skaitymu ir analizavimu, o ne komentaru rasymu. Esme, kad socialine ir svietimo sistema ,,vaikosi“ europietisku naujoviu rengdama seminarus, mokymus ir visokias kitokias nesamones, bet niekas nesidomi – ar tai musu tauta veikia? Kaip gali toks pats modelis tikti pvz Vokietijoje (ar kitoje ES salyje) ir Lietuvoje? Tai dvi skirtingos salys, skirtinga zmoniu pasauleziura, skirtinga istorija ir zmoniu mastymas. Bet svarbu prikepama nauju istatymu, rekomendaciju, is kuriu naudos nulis. Reikia pradeti nuo to, kodel vaikai atsiduria globos namuose, o ne nuo to, kodel jie is ju bega.

 8. apas parašė:

  Kada „Santarvės“ portalas plačiau pradės rašyti,nors po savaitės,kada laikraščio niekur neberasi?

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodėl Vargsta i vaikai . Ieskoti reimia priezasciu,kodel vaikai daznai pabega is siu Globos namu. Blogas uzimtumas? O gal mazai bendraujama su jais? Ka mano ponia Globos namu
  Vadove? O gal ji planuoja tik savo prabangis keliones? Vaikams reikėtų per vasarą visą į Stovyklas. Nejaugi nėra lėšų,kai Lietuvoje nuolat vįksta rinkliavos iš žmonių Vaikams?

 10. Jūratė parašė:

  Praalksta ir sugryžta…

 11. taip parašė:

  yra kai negauna į subinę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto