Prekiauti galima ir su užšalusiais aparatais

Jei kasos aparatai nebeveikia, prekeivis turi išduoti prekių pirkimo-pardavimo kvitą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šaltis išbaidė turgaviečių lankytojus ir ypač trukdo ten dirbantiesiems. Vis dažniau pasigirsta kalbų, kad pardavėjai nebegali naudotis kasos aparatais – jie tiesiog užšąla.
Mažeikių turguje kol kas tokių atvejų neužfiksuota.

Reali situacija atsiskleis šeštadienį

Bendrovės „Mažeikių turgus“ direktorė Aldona Grušienė „Santarvei“ sakė, kad jai dar neteko girdėti, jog mažeikiškiams prekeiviams būtų užšalę kasos aparatai.
Pasak pašnekovės, trečiadienio turguje buvo itin mažai prekeivių: viename turgaus paviljone – keturi, o kitame – vos du.
„Labai mažai tebuvo ir tų pirkėjų, kad galėčiau pasakyti, kaip sekėsi mūsų turgaus prekeiviams. Didesni šalčiai mūsų laukia kitą turgų– šeštadienį… Tuomet ir pamatysime tikrąją situaciją,“ – sakė A. Grušienė.
Dukart per savaitę dirbančio turgaus vadovė prekeiviams priminė, kad visi jie gali prekiauti ir užšalus kasos aparatui – svarbu, kad pirkėjams būtų išrašomi kasos kvitai.

Specialių reidų nerengs

Elgtis sąžiningai prekeivius ragina ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), kuri jokių specialių reidų žada neorganizuoti.
VMI nurodo, kad smulkieji verslininkai, prekiaujantys maistu dengtose turgavietėse, pastatuose ar patalpose, kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuosiuose nameliuose, autoparduotuvėse, neveikiant dėl šalčio kasos aparatams, pirkėjams turėtų išduoti Prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą.
„Svarbu, kad prekeiviai sąžiningai apskaitytų gaunamas pajamas ir, kaip to reikalauja teisės aktai, pirkėjams išduotų kvitą,“ – inspekcijos pranešime cituojamas VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

One Reply to “Prekiauti galima ir su užšalusiais aparatais”

  1. Mažeikietis parašė:

    O šventas naivume.. Kalbame tokias nesamones ir neraustame. Nereikia jokio “speigo“, vistiek retas pardavėjas išduodą čekį. Tai jau tapo norma ir nereikia čia pliurpti nesamonių. Tegu mokesčiai pasidomi kai paviljone pliusinė temperatūra, o ‘kasos aparatai “užšale“ .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto