Prekių ženklinimui – ypatingas dėmesys

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, jog nuo šių metų gruodžio 1 dienos maisto produktai, paženklinti teiginiais „Be jokių E“, „Be konservantų“, „Be dažiklių“ ir pan., bus atidžiai tikrinami, atliekami jų laboratoriniai tyrimai, siekiant nustatyti, ar informacija atitinka tikrovę, ar neklaidina vartotojų.

Iš įvairių institucijų ir gamintojų organizacijų atstovų suburta darbo grupė išanalizavo laboratorinių tyrimų, mokslo institucijų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimų rezultatus bei kitų šalių pateiktus duomenis ir nustatė, kad gamintojai, siekdami padidinti savo gaminių konkurencingumą, gaminamų produktų etiketes ženklina neteisingai: jose nurodoma, jog gaminant nepridėta maisto priedų, nors jie naudojami gaminant tokius produktus.
Mažeikių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra „Santarvei“ sakė, kad drastiškų priemonių nebus imamasi. Jis patikino, kad operatyviai bus reaguojama sulaukus nusiskundimų ar negerovių pastebėjus patikrinimo metu. Tada bus imami produktų mėginiai, tikrinama jų dokumentacija. Radus pažeidimų, prekybininkai bus griežtai baudžiami pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto