Prekybininkai jau mokomi atskirti padirbtus eurus

Pirmieji prekybininkai ir paštininkai jau apmokyti pažinti eurų banknotus ir monetas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Ketvirtadienį Vilniuje įvyko prekybos įmonių kasininkų mokymo seminaras, kuriame pirmieji prekybininkai ir paštininkai apmokyti pažinti eurų banknotus ir monetas.

Rengs seminarus

Kaip mokymų metu sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, euro įvedimo metu pinigų padirbinėtojai gali bandyti įbrukti falsifikatus eurų nepažįstantiems žmonėms. Todėl, pasak V. Vasiliausko, prekybininkai gali tapti patikima užkarda galimiems eurų padirbinėjimams.
Apie eurų apsaugos požymius išsamiai bus informuoti ir visi Lietuvos gyventojai.
Šį pavasarį ir rudenį bus surengta daugiau nei pusšimtis seminarų. Juose Lietuvos banko ekspertai pristatys pagrindinius eurų banknotų apsaugos požymius, supažindins su eurų monetomis, paaiškins, kaip pažinti padirbtus eurus. Taip pat bus pateikta bendros informacijos apie euro įvedimo procesą.

Aprūpins iš anksto

Didžiųjų prekybos įmonių išankstinis aprūpinimas eurų banknotais ir monetomis vyks per komercinius bankus ir prasidės likus mėnesiui iki euro įvedimo. Numatyta, kad pagal supaprastintą tvarką bankai mažas prekybos ir paslaugų teikimo įmones eurais aprūpinti pradės prieš penkias kalendorines dienas iki euro įvedimo.
Lietuva tikisi sėkmingai įvykdyti euro įvedimui nustatytus reikalavimus, vadinamus Mastrichto kriterijais, ir 2015 m. sausio 1 d. įsivesti Europos Sąjungos bendrąją valiutą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto