Prekybininkų svarstyklėms galioja senieji reikalavimai

Už netinkamų svarstyklių naudojimą bauda siekia iki 2000 litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tarp mažeikiškių prekybininkų kilo sumaištis pasklidus gandui, kad nebebus atliekama periodinė svarstyklių, pagamintų ne Europos Sąjungos šalyse, patikra. Esą jos nėra paženklintos CE ženklu ir neatitinka ES direktyvų.
Periodines patikras atliekantys specialistai patikino: nerimauti prekybininkams nėra pagrindo, nes ES direktyvos galioja jau ne pirmus metus, tad dauguma svarstyklių yra įteisintos pagal visus reikalavimus.

Suteikė galimybę

Svarstyklių periodines patikras atliekančios akcinės bendrovės „Šiaulių metrologijos centras“ direktorius Viktoras Barzinskis „Santarvei“ sakė, kad jį nustebino tarp prekybininkų kilusi panika dėl svarstyklių patikrų.
„Pernai sausio mėnesį baigėsi beveik dešimtmetį užsitęsęs pereinamasis laikotarpis, kai buvo galima dirbti su įvairaus ženklinimo svarstyklėmis. Nuo 2010-ųjų birželio 1-osios iki 2011-ųjų birželio 1-osios Kauno ir Vilniaus metrologijos centrams buvo leista atlikti svarstyklių atitikties įvertinimus ir, jei viskas gerai, uždėti reikalingus ženklus. Kas norėjo, galėjo atvežti savo senas neženklintas svarstykles, ir jei jos atitikdavo keliamus reikalavimus, joms būdavo atliekama vadinamoji pirminė europinė patikra“, – „Santarvei“ paaiškino V. Barzinskis.
Vėliau tokių svarstyklių periodinę patikrą buvo galima daryti kasmet. Tvarka galioja ir japonų gamybos svarstyklėms.

Turėjo laiko

Pasak V. Barzinskio, sumaištis galėjo kilti tik dėl to, kad kažkas išsitraukė senas, daug metų spintoje pragulėjusias svarstykles ir bandė atlikti jų periodinę patikrą.
„Iš pirmo žvilgsnio šios svarstyklės gal ir atrodė geros, veikiančios, tačiau jei jos neatitiko ES standartų – nustatytų paklaidos reikalavimų arba neturėjo reikalingo ženklinimo, – patikros pereiti negalėjo. Manau, kad buvo duota pakankamai laiko įteisinti be ženklų buvusias, bet darbui tinkančias, svarstykles“, – paaiškino AB „Šiaulių metrologijos centras“ direktorius.
Vadovo teigimu, šiuo metu visos pardavinėjamos naujos svarstyklės atitinka ES reikalavimus ir turi reikalingus ženklus bei ženklinimus.

Gresia baudos

Kaip vykdomos ES direktyvos ir reikalavimai Mažeikių rajone, tikrina Lietuvos metrologijos inspekcijos Telšių apskrities skyrius, kuriam vadovauja Dangirutė Kolesnik.
Ši institucija nuolat tikrina, ar prekybininkai naudoja tinkamas svarstykles, ar nėra pasibaigęs patikros laikas ir ar ženklinimai atitinka visus reikalavimus.
Tačiau tikroji padėtis nėra aiški, nes apie kiekvieną patikrinimą prekybininkams yra pranešama iš anksto.
„Kadangi mes prekiautojams apie mūsų inspektorių apsilankymą pranešame prieš dešimt darbo dienų, pažeidimų sumažėjo iki minimumo. Labai retai kada pasitaiko aptikti naudojamas netinkamas svarstykles. Anksčiau, kai apsilankydavome be perspėjimo, pažeidimų būdavo užfiksuojama kur kas daugiau“, – sakė D. Kolesnik.
Lietuvos metrologijos inspekcijos Telšių apskrities skyriaus viršininkė priminė, kad baudos už netinkamų svarstyklių naudojimą siekia nuo 300 iki 2 000 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto