Prekybos centruose vagišius dažniausiai domina maisto prekės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rugpjūčio pabaigoje policijos komisariatas vieną po kito gavo pranešimus apie vagystes iš prekybos centrų.
Stebėjimo kameros liudija, kad ypač aktyviai veikė viena moteris. Policija aiškinasi, ar tai buvo viena, ar kelios įtariamosios ir kas nusitaikė į „Norfos“ prekybos centrus.

Vagys įsisuko į prekybos centrus

„Santarvė“ jau rašė, kad nuo rugpjūčio 20-osios tris dienas iš eilės moteris iš Naftininkų gatvėje esančio prekybos centro išnešė prekių už daugiau kaip pusantro tūkstančio litų.
Rugpjūčio 26-ąją per valandą moteris du kartus apsilankė prekybos centre „Eifelis“ ir vogė: apie vienuoliktą valandą ji išnešė įvairių maisto prekių už 195 litus, po valandos – maisto prekių už 184 litus.
Rugsėjo 29-osios popietę buvo pasikėsinta apvogti senamiestyje esantį prekybos centrą „Maxima“. Apsaugos darbuotojai pastebėjo, kad dvi merginos susidėjo prekes į kuprines ir nesusimokėjusios išeina pro kasas.
Išeinančios iš parduotuvės penkiolikametė ir keturiolikmetė mažeikiškės buvo sulaikytos ir perduotos policijos pareigūnams.

Smulkių vagysčių padaugėjo

Visais minėtais atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių.
Per šiuos metus užregistruota 16 vagysčių iš prekybos centrų, kai pradedami ikiteisminiai tyrimai (pernai per tą patį septynių mėnesių laikotarpį jų buvo dvidešimt). Ištirti trys nusikaltimai.
„Reikia  pažymėti, kad net ir smulkiausios prekės vagystės iš prekybos vietos atveju apsaugos darbuotojai kviečia policiją, mūsų pareigūnai smulkius vagišius veža į komisariatą ir čia sprendžiama, kokią teiseną, atsižvelgiant į pavogtų prekių vertės sumą, pradėti – ar administracinę, ar baudžiamąją“, – paaiškino prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Administracinė teisena pradedama tada, kai pagrobiama smulkaus svetimo turto iki vieno minimalaus gyvenimo lygio sumos (130 litų). Už tai gresia bauda nuo 300 iki 700 litų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų.
Smulkių vagysčių mūsų rajone registruojama vis daugiau – per septynis mėnesius dėl šios priežasties pradėtos net 89 administracinės teisenos. Pernai per tą patį laikotarpį jų buvo perpus mažiau – 44.

One Reply to “Prekybos centruose vagišius dažniausiai domina maisto prekės”

  1. Irena parašė:

    Is 20 isaiskintos tik 3. Ka veikia policija jug yra kameros,ar jos nerodo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto