Prekybos žmonėmis tinklas pasiekė ir Mažeikius

Įtariamųjų sulaikymas ir kratos negyvenamuose namuose vyko ir Mažeikių rajone. Nuotrauka iš pasieniečių archyvo

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kriminalistai, bendradarbiaudami su Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos bei Latvijos teisėsaugininkais, demaskavo tarptautinį prekybos žmonėmis tinklą.
Šio tyrimo metu pareigūnai veikė ir Mažeikių rajone.

Sulaikyti keturi įtariamieji

Pirmadienį vakare VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių bei Mažeikių rajonuose sulaikė tris Lietuvos piliečius bei vieną Ukrainos pilietį.
Sulaikytųjų amžius – nuo 41 iki 50 metų.
Ukrainietis, tyrimo duomenimis, yra pagrindinis neteisėtos žmonių gabenimo į Jungtinę Karalystę schemos organizatorius, o lietuviai jam talkino bei gabeno žmones į užsienį.

Rado nelegalų

Šią savaitę Lietuvos pasienio pareigūnai atliko kratas Šiaulių ir Mažeikių rajonuose, sulaikytiems asmenims priklausančiose gyvenamosiose bei negyvenamose patalpose. Jų metu rasti nelegaliai atgabenti devyni Ukrainos piliečiai.
Pasieniečių duomenimis, šiuos žmones ketinta neteisėtai išvežti į užsienį. Pasinaudojus jų pažeidžiamumu, nelegalai būtų išnaudoti priverstiniams fiziniams darbams ir dirbtų vergijos sąlygomis.
Ukrainos pareigūnai taip pat informavo, jog kratų jų šalyje metu rasta nelegaliai laikytų šaunamųjų ginklų, padirbtų dokumentų, kurie, manoma, buvo naudojami gabenant žmones į užsienį.

Teismas leido suimti

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas Ukrainos pilietį, pagrindinį nusikalstamos veikos organizatorių, leido suimti trims mėnesiams. Jo talkininkams lietuviams skirtas suėmimas nuo 10 dienų iki mėnesio.
VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
Už tokį nusikaltimą sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 12 metų.

6 Atsakymai į “Prekybos žmonėmis tinklas pasiekė ir Mažeikius”

 1. emigrante parašė:

  Gaila tokiu zmoniu,pilni anglijos laukai tokiu be dokumentu,nekalbanciu anglu kalba…

 2. lol parašė:

  Tai gal reikia ir Lietuvos verslininkus uždaryti , kurie , pasinaudodami Lietuvoje gyvenančių asmenų pažeidžiamumu , išnaudoja juos fiziniams darbams ir verčia dirbti vergijos sąlygomis.

 3. E.V. parašė:

  Poetas Geda seniai miręs. Tegu ilsisi ramybėje.

 4. Irmantas parašė:

  Autoriau ir buka teisesauga! Iskur jus istrauket,kad butent jie vergaus ar dar kazka panasaus , tik tokioj bukos sistemos salyje gali zmogu sujesti kaip imanoma, geda uz tokia sali ir visa sistema , kuri yra dar blogiau nei sovietu sajungoje. Geda

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  kodel visu snukiai uzdengti

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai žuvies fabrike būtų dirbę ar vištas gaudę , o gal jaunų anglų senus tėvus prižiūrėję ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto