Premjeras – apie prekybinį karą su Rusija

Premjeras Algirdas Butkevičius. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius spekuliacijomis vadina kalbas, kad Vyriausybė nieko nedaro, kovodama su Rusijos paskelbtu prekybiniu karu, ir žada, kad artimiausiu metu iš Briuselio bus pateikti tam tikri sprendimai, tačiau kokie – neatskleidžia.


Palaiko kontaktus

A. Butkevičius mano, kad Lietuvoje dėl padėties su Rusija spekuliuojama ir jam, kaip Ministrui Pirmininkui, kai kurie pareiškimai kelia nerimą, tai valstybei ir verslininkams neduoda privalumų sprendžiant šią problemą. 
Anot Premjero, Vyriausybė nuo pat pradžių kartu su Muitinės departamentu, Užsienio reikalų ministerija bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba palaiko kontaktus su atsakingomis Rusijos institucijomis – pradedant Prezidentūra ir baigiant Rusijos muitinės departamentu, nuolat vyksta pokalbiai su pareigūnais, į Rusiją savo produkciją eksportuojančiais verslininkais.
„Atsiminkite, viešai pasakyta tam tikra informacija, su kuo mes ten palaikome ryšius, kontaktuojame, savaime suprantama, paskui nebeturėsime ryšio, ir šitas klausimas bus užbaigtas“, – antradienį LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.


Reikia suvokti problemos svarbą

Premjeras spekuliacijomis pavadino ir pareiškimus, kad Vyriausybė dėl Rusijos taikomų priemonių Lietuvai nesikreipia į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO). 
„Mes dirbame šiuo klausimu labai seniai (kreipimuisi į PPO, – ELTA), bet Užsienio reikalų ministerija, kuri yra atsakinga už užsienio prekybą (…), ir vakar ministrų pasitarimo metu informavo, kad yra palaikomas ryšys su Europos Komisija ir Europos Parlamentu. Tikriausiai daugelis politikų puikiai žino, kad mes šį klausimą galime spręsti tik per EK“, – dėstė A. Butkevičius.
Tačiau, pasak Premjero, norint kreiptis į PPO, turi būti surinkti aiškūs faktai ir duomenys, o kol kas tokių teiktinų faktų nėra.
„Bet mes, jau dirbdami su EK, turime tam tikrą informaciją, kas bus daroma toliau, bet ir vėl, galiu pasakyti, EK pageidavimu ta informacija negali būti viešinama. Reikia suvokti, kokios reikšmės ir svarbos yra šis klausimas. Čia yra užsienio politika ir čia reikėtų pirmiausia sutelktai dirbti politikams Seime, Vyriausybėje ir kartu Prezidentūroje, nes tikriausiai už užsienio politiką yra atsakingi visi“, – sakė Vyriausybės vadovas.


Dirbama su visomis institucijomis

A. Butkevičius paragino neužsiimti saviplaka, save reprezentuoti garbingai, ypač, kai šiuo metu pirmininkaujame Europos Sąjungos Tarybai. 
„Tikrai pritariu tai minčiai, kad jeigu reikia, galime susitelkti, bet galiu drąsiai pasakyti, kad geriau būtų mažiau tam tikrų spekuliatyvinių dalykų arba politinių žaidimų, tai tikrai mūsų, kaip sako verslininkas, kelias susitarimams visą laiką yra trumpesnis ir lengvesnis“, – sakė Ministras Pirmininkas.
A. Butkevičiaus teigimu, šiuo klausimu dirbama su visomis atsakingomis institucijomis.
„Noriu pasakyti, kad mes labai stipriai dirbame ir su Rusijos institucijomis, mes stipriai dirbame su Europos Komisija, mes stipriai dirbame su Europos Parlamentu, ir jūs pamatysite tam tikrus sprendimus iš Briuselio. Aš apie juos žinau, bet šiandien tikrai apie tai negaliu pasakyti, nes yra toks susitarimas ir prašymas. Tikrai nenoriu pasakyti, kad viskas yra labai gerai – mes patys matome, kad nėra gerai, kai yra toks pralaidumas“, – teigė Premjeras.


Vežėjų nuostoliai jau viršijo milijoną

A. Butkevičius pridūrė, kad jo, kaip Ministro Pirmininko, „tikslas yra problemas spręsti diplomatiniu keliu, bet ne žaisti politinių žaidimų, jų viešai nedemonstruoti“. 
Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ duomenimis, vežėjų nuostoliai nuo rugsėjo 11 d., kai pradėta taikyti greitesnė krovinių patikra, iki spalio 3 d. sudaro 1 mln. 121 tūkst. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto