Premjeras dėl situacijos VST inicijuoja tyrimą

ELTOS nuotrauka

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pavedė Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovui kartu su vidaus reikalų ministru atlikti išsamų tyrimą dėl žiniasklaidoje išdėstytų problemų Viešojo saugumo tarnybos (VST) sistemoje.

Sudomino publikacija

„Publikacijoje išdėstytos problemos yra labai rimtos ir turi būti išsamiai išnagrinėtos, o informacijai pasitvirtinus turi būti skubiai ieškoma priemonių esamai situacijai gerinti. Todėl pavedu Valstybės saugumo departamento vadovui ir vidaus reikalų ministrui atlikti išsamų tyrimą“, – išplatintame pranešime cituojamas A. Butkevičius.
Pasak premjero, saugumui šalyje skiriamas padidintas dėmesys, todėl į bet kokius nuogąstavimus privaloma atsižvelgti rimtai bei išsamiai išnagrinėti ir parengti priemones, kaip gerinti padėtį.
Antradienį naujienų portalas delfi.lt paskelbė interviu su naujuoju VST vadovu pulkininku Ričardu Pociumi. Pareigūnas atskleidė rastą netvarką tarnyboje, nereikalingas pareigybes, giminaičių įdarbinimą, menką aprūpinimą technika, įranga, ginklais, tai, kad tarnyba buvo naudojama privatiems verslams, joje dirbo galimai Lietuvai nelojalūs asmenys ir pan.

Buvo nustatyti pažeidimai

Iki tol VST 25 metus vadovavo generolas Sergejus Madalovas.
ELTA primena, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra nustačiusi, kad buvęs VST vadas S. Madalovas pažeidė įstatymą, spręsdamas sau artimų asmenų tarnybos eigos klausimus, nenusišalino spręsdamas sau artimų asmenų tarnybos klausimus – priiminėjo savo dukrai, anūkui, žentui, žento seseriai, dukterėčiai, dukterėčios dukrai ir dukterėčios sūnui palankius sprendimus: skyrė jiems premijas, suteikė aukštesnes kvalifikacines kategorijas bei tarnybos laipsnius, perkėlė į kitas pareigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto