Premjeras įtaria galimus dujininkų susitarimus

Apie 92 proc. daugiabučių gyventojų naudojasi dujinėmis viryklėmis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pavedė Ministro Pirmininko tarnybai kreiptis į Energetikos ministeriją, Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, Konkurencijos tarybą ir Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dėl centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų pastoviosios dalies kainos išaugimo. Tokių žingsnių imtasi sulaukus nemažai gyventojų skundų.


Pateiks priežastis ir išvadas   

„Kadangi turima informacija rodo, jog 2013 metais centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų pastoviosios dalies tarifą padidino skirtingi suskystintų naftos dujų tiekėjai, kyla įtarimų dėl galimo tiekėjų piktnaudžiavimo dominuojama rinkos padėtimi, galimų susitarimų ir kainodaros skaidrumo. Pavedžiau atsakingoms institucijoms išanalizuoti kainos augimo priežastis ir pateikti išvadas“, – paaiškino savo sprendimą Premjeras A. Butkevičius.
Nemažai skundų įvairios institucijos gavo ir iš Mažeikių dėl suskystintų dujų tiekėjo „Sauridos“ veiksmų: nuo 2012 m. gruodžio 1 d. pastoviosios kainos dalies mokesčio įkainis nuo 6,05 lito šoktelėjo trigubai – iki 18,15 lito.
Brango ir bendrovės „Suskystintos dujos“ tiekiamų dujų kainos pastovioji dalis buitiniams vartotojams – kai kur šis mokestis padidintas nuo 6 litų iki 22,48 lito.


Mažeikiškiai ir patys ėmėsi veiksmų 

Tiesa, gyventojai bando pažaboti monopolininkus. Mažeikių rajono savivaldybė jau yra kreipusis į  Konkurencijos tarybą, prašydama ištirti, ar dujų tiekėjas nepiktnaudžiauja monopoline padėtimi. 
Sausio 16 dieną Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gavo Mažeikių rajono savivaldybės prašymą įvertinti „Sauridos“ su buitiniais dujų vartotojais pasirašomą sutartį.
Šios tarnybos Teisėkūros ir personalo skyriaus vedėja Audronė Kaušylienė „Santarvę“ informavo, kad vartojimo sutartis nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu tarnyba turi išnagrinėti per 20 darbo dienų.
Beje, tarnybą dėl to paties yra pasiekę ir eilinių mažeikiškių prašymai.


Įregistruotos įstatymo pataisos

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūno pavaduotojas mažeikiškis Kęstutis Bartkevičius kreipėsi į Seimo Ekonomikos komitetą, siūlydamas surengti diskusiją dėl teisės aktų pakeitimų ir papildymų, kuriuose būtų įteisintas suskystintų naftos dujų kainų reguliavimas buitiniams vartotojams.
Analogiškai techniškai suskystintos naftos dujos tiekiamos ir kitų rajonų ir miestų, t. y. Joniškio, Kelmės, Molėtų, Skuodo, Rokiškio, Kupiškio, Ignalinos, Šakių, Jurbarko, Utenos, Zarasų ir Varėnos daugiabučių namų gyventojams. Siekdamas užtikrinti gyventojų teises ir teisėtus interesus bei įvertinęs, jog iškeltas klausimas yra aktualus ir kitose savivaldybėse, parlamentaras ragina skubiai surengti posėdį, kuriame būtų galima įvertinti pasiūlymą suvienodinti gamtinių dujų ir suskystintų dujų kainodarą, pakeičiant atitinkamus įstatymus ir kitus teisės aktus.
Valstybė nereguliuoja suskystintų dujų kainos, todėl Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija į tai nesikiša.
K. Bartkevičiaus iniciatyva sulaukė palaikymo. Mažeikiškis parlamentaras drauge su Seimo nariais Remigijumi Žemaitaičiu ir Audrone Pitrėniene įregistravo įstatymo pataisas, kurias priėmus, suskystintų dujų, tiekiamų gyventojams maistui gaminti, kaina būtų reguliuojama.

14 Atsakymų į “Premjeras įtaria galimus dujininkų susitarimus”

 1. AS parašė:

  Dejau as ant to Ranco skersa.Kvieciau kad atvaziuotu atjungti,nevaziuoja.Atjungiau pats,sutarties nesu pasirases,tad daugiau tam asilui pinigu nemokesiu.Siulau taip elgtis ir kitiems

 2. Dėl jauno žmogaus parašė:

  Jaunam niekas negali sutrukdyti dirbti kitoje perspektyvioje įmonėje…kada šitiek galimybių…ir jei jis pats perspektyvus…

 3. lapausis parašė:

  Sveiki , paziurekit i avarine tarnyba su kuo vazineja masina susmukusia be skiriamuju zenklu ir visa ta kontora vaizdas tragiskas ubagai ko paklausi to negausi dirba vienas jaunas zmogus su buriu pensininku baisu net ziuret kaip pilvoti pensininkai jam trukdo dirbt .

 4. SIGITAS parašė:

  Susinervinę,kad Saurida priverstinai mus laiko savo klientu,nusipirkom su kaimynu 2 ltr.Finliandijos ir atsijungėm patys.O tai bent pašventėm…………………………………………………………………………………………,negi Rancui atiduosim pinigus,kai norisi „atsijungti“

 5. Ne į temą... parašė:

  Seniai laukiau kada portale bus komentarų vertinimas.Sulaukiau.Šaunuoliai „Santarvės“ darbuotojai, džiugu ,kad tobulėjate!Sėkmės!

 6. Tamtadrylis-rampamptrylis parašė:

  Įdomu, kokią baudą Rancas mokės už neteisėtą piktavališką dujų neatjungimą, dėl kurių yra parašyti žmonių prašymai, atsisakant jo paslaugos???Nes tai piktnaudžiavimas, prievarta laikymas žmogaus, naudotis dujomis.

 7. to fifa parašė:

  tai gal papasakok kokiu budu atsijungei.As jau du menesiai kaip parasiau pareiskima,bet niekas neatjungia.Kiek kreipiuosi vis atsimusu kaip i siena

 8. to parašė:

  Neatsijungiau, bet mokėjau ir mokėsiu 6,05 tol. kol nepasirašiau naujos sutarties.

 9. fifa parašė:

  Atsijungėm ir sėkmingai pasijungėm elektrinę plytą.Rancui palikom vamzdigalį,gali sau pūsti ką nori;ORĄ.PAGADINTĄ ORĄ,DUJAS man jau iki lemputės ir linksma.

 10. to komentatoriui parašė:

  Nepatinka premjeras, tai valso žingsneliu čiūžink,,kur patinka.,nes eilini kartą sakysi,kad jo nerinkai.Kai išsirinksi patinkantį,galėsi parskristi atgal.

 11. c parašė:

  Tai ar atsijunget kas dujas, ar dar nieks?

 12. Komentatorius parašė:

  Ar čia tas premjeras, kuris vieną dieną sako vieną, o kitą dieną jau kitą nuomonę? Ir jis vadinamas Sidu pagal snukelį ir akinius?

 13. NEGRAŽU parašė:

  Čia ir arkliui aišku,kad kartelinis susitarimas tarp dujų tiekėjų yra,nes“valstybinė kainų ir energetikos komisija į tai nesikiša“Todėl verslo konsultavimo kompanija „A.Abišala ir partneriai“verslininkams pasakė:Turit žalią gatvę mokesčio kėlimui,tad pirmyn.
  Bet tuo reikalu susidomėjo premjeras ir čia kažkas bus.Palauksim,mokėdami senuoju tarifu 6,05 Lt

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Manau reikėtų nubausti Sauridą ir Suskystintas dujas už kartelinį susitarimą. Ir baudą skaičiuoti nuo Ranco turto ir pajamų. Gal tada tas plėšikas pranyks iš verslo pasaulio…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto