Premjeras: kiaulių išskerdimas neabejotinai bus kompensuotas

ELTOS nuotrauka

Lietuvos kiaulių augintojams, kuriems dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmės nurodyta išskersti laikomus gyvulius, abejojant, ar juos pasieks valdžios pažadėtos kompensacijos, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius tikina, kad pinigai bet kokiu atveju bus išmokėti.

Valstybė turi atsiskaityti

„Jeigu valstybė nurodė, kad tos kiaulės turi būti išskerstos, valstybė ir turi su jais atsiskaityti. (…) Jeigu Europos Sąjunga (ES) šitų pinigų neskirs, tai, savaime suprantama, mes patys turėsime skirti (aišku, šiuo metu nėra numatyta valstybės biudžete) asignavimus tos priemonės įgyvendinimui“, –  prieš susitikdamas su Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos atstovais žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.
A. Butkevičiaus teigimu, tokiu atveju lėšų bus ieškoma iš Žemės ūkio ministerijos arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rezervų.

Kiauliena atpigs, augintojams – nuostoliai

Pasak Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovo Algio Baravyko, gavus Vyriausybės garantijas, pirmadienį užkrėstose teritorijose esančiose kiaulidėse prasidės kiaulių likvidavimo darbai.
A. Baravykas skaičiuoja, kad Lietuvoje išplitus AKM, kilogramas kiaulienos, skaičiuojant gyvą svorį, atpigo nuo 4,5 iki 3,5 lito, todėl kiaulininkystės sektorius per dieną netenka daugiau nei 200 tūkst. litų pajamų.
„Jei tokia situacija su kainomis tęsis toliau, visas sektorius ištvers kokius 3–4 mėnesius, o po to įmonės negalės atsiskaityti už pašarus, darbuotojams sumokėti už darbą ir veiklą teks mažiau“, – prognozuoja A. Baravykas.
Pasak jo, Lietuvą nusiaubus klasikiniam kiaulių marui, kai kurios įmonės bankrutavo ir į šį verslo sektorių apskritai negrįžo.

One Reply to “Premjeras: kiaulių išskerdimas neabejotinai bus kompensuotas”

  1. Maryte parašė:

    As kiauliu neauginu ir neauginsiu, bet kompensacija viena kita tukstantuka gauti noreciau. Kur kreiptis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto