Premjeras: kol kas nėra jokių požymių, kad šalies ekonomika blogėtų

Premjeras Algirdas Butkevičius. ELTOS nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius ramiai vertina bendrapartiečio Broniaus Bradausko pasisakymus, jog, nutrūkus ekonominiams santykiams su Rusija, Lietuva prarastų maždaug 0,5 mlrd. litų ir 10 tūkst. darbo vietų.

Parodys balandžio rezultatai

Pasak Premjero, pasibaigus pirmajam metų ketvirčiui, signalų, jog šalies ekonomika smunka, nėra.
„Negalėčiau pasakyti, kaip tai galėtų atsiliepti mūsų ekonomikai, yra įvairiausi skaičiavimai ir modeliavimai. Galiu tik užtikrinti, kad, besibaigiant pirmajam ketvirčiui, mūsų ekonomika dar neturi jokių požymių, kad situacija Lietuvoje blogėtų. Tikimės, kad pirmasis ketvirtis bus užbaigtas su mūsų planuojamais pasiekti skaičiais. Perskaičiavimai bus atlikti balandį, tada galėsime pasakyti, kas mūsų laukia ir kokios galimos grėsmės“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Dideli praradimai

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas B. Bradauskas sakė, jog dėl įvykių Ukrainoje ir Lietuvos retorikos Rusijos atžvilgiu šalis gali patirti rimtų ekonominių nuostolių.
Jeigu dėl ekonominių santykių su Rusija išsipildytų juodžiausias scenarijus, B. Bradausko teigimu, biudžete prarastume apie 0,5 mlrd. litų, o bendrojo vidaus produkto (BVP) apie 3 mlrd. litų.
„Be abejo, reikia žinoti, kokie būtų galimi praradimai, tikslių niekas negali pasakyti, mums kelia nerimą ne tik praradimai dėl galimų kokių nors veiksmų iš Rusijos pusės, bet ir Ukrainos rinka, nes į Ukrainą eksportas stoja dėl atsiskaitymų. Preliminariai taip galvojame, jei išsipildytų juodžiausias scenarijus, iš biudžeto prarastume pusę milijardo litų, o BVP apie 3 mlrd. litų“, – trečiadienį po uždaro Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdžio žurnalistams sakė B. Bradauskas.

3 Atsakymai į “Premjeras: kol kas nėra jokių požymių, kad šalies ekonomika blogėtų”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Bepigu tau kalbet ,kai mašna prikimšta pinigų ! O aš galo sudurt su galu negaliu,nors kalu,dieną naktį kalu…

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Paprasciausiai,lietuviai neprate dejuoti! Kur tas ekonomikos pagerejimas? Kokios pieno produktu kainos? O mesos ir zuvies? Nebeiperka zmones gaudami tokius varganus atlyginimus.O kur dar iv.mokesciai? Ponai gaudami tukstantinius atlyginimus tikrai ,kad to nejaucia. Paprastas lietuvis sukasi kaip isgaledamas,o juk ir studentams reikia padeti maistu ir rubais.Kiek bedarbiu darbingo amziaus zmoniu? Niekas ju nebeima idarba.O kaip pensijai uzsidirbti trukstamus metus? Lieka tik migruoti i kt ES salis,kur ir tokio amziaus zmones idarbina su visa socialine garantija…

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    jei ne pinigai iš vargstančių užsienyje, nebūtų tiek nupirktų butų, o esamuose gyvenantys neapsimoketų už paslaugas ir neišleistų vaikų į mokslus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto