Premjeras: mėsa nepigs tiek, kiek bus sumažintas PVM

Premjeras Algirdas BUTKEVIČIUS. Nuotrauka iš Eltos archyvo

Įvedus pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą, mėsos kaina nemažės ta pačia procentine dalimi, kiek buvo sumažintas PVM mokestis, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Vykstant diskusijoms dėl PVM lengvatos šviežiai ir atšaldytai mėsai, A. Butkevičius teigia, kad, sumažinus šį mokestį, pagerėtų Lietuvos mėsos augintojų konkurencinės sąlygos, tačiau kainos greičiausiai nekristų tokia pačia dalimi, kiek būtų sumažintas PVM.
„Daugelis skaičiavimų parodė, arba laikas tiesiog parodė, kad, kai buvo sumažintas PVM tarifas šviežiai ir atšaldytai mėsai, tikrai tokios koreliacijos nebuvo, kad tokia pačia sumažinto procento dalimi sumažėtų ir prekių kaina“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė Ministras Pirmininkas.
Antradienį, duodamas interviu LRT radijui, A. Butkevičius teigė, kad, įvedus PVM lengvatą, prekių kainos turi mažėti tokia pačia apimtimi, kiek buvo sumažintas mokestis, tačiau ketvirtadienį patikslino, jog kalbėjo ne konkrečiai apie mėsą, o apie lengvatas daugeliui maisto produktų.
Praėjusią savaitę Premjeras, finansų ministras ir Socialdemokratų frakcijos Seime atstovai sutarė, kad šviežiai ir atšaldytai mėsai galėtų būti taikomas lengvatinis 5 ar 9 proc. PVM tarifas. Šis siūlymas bus pateiktas Vyriausybei ir Seimui, jį priėmus lengvata įsigaliotų nuo spalio. Šiuo metu mėsai taikomas standartinis 21 proc. PVM tarifas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto