Premjeras nusivylęs ES priimtais sprendimais

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį neigė Rusijos dalinių buvimą Rytų Ukrainoje. EPA-ELTA nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia nusivylęs šią savaitę vykusiame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime priimtais sprendimais.

Tikėjosi rimtesnių sankcijų

Vyriausybės vadovas iš ES tikėjosi stipresnių sprendimų dėl sankcijų Rusijai.
„Esu labai nustebęs, noriu aiškiai tai pabrėžti, Užsienio reikalų ministrų tarybos posėdžio rezultatais. Posėdis vyko dvi dienas, ir praktiškai joks sprendimas nėra priimtas. Tos diskusijos, manau, buvo labai keistos. Vakar man teko kalbėtis su užsienio reikalų ministru, ir jis mane informavo, kad vis dėlto pasiūlymų buvo rimtų, gerų, bet kai kurios šalys turėjo kitą poziciją ir neleido priimti tų sprendimų. (…) Aš tikėjausi, kad truputį bus kitokie sprendimai priimti – stipresni“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.

Smerkia separatistų veiksmus

A. Butkevičius pakartojo, kad Lietuva reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, Lietuva pozicijos nekeičia ir smerkia separatistų veiksmus Donecko ir kituose rytiniuose Ukrainos regionuose.
Pasak Premjero, ketvirtadienį Ženevoje prasidedančios keturšalės – JAV, Rusijos, Ukrainos ir ES – derybos yra galimybė spręsti krizę diplomatinėmis priemonėmis.
„Manau, kad šis keturšalis susitikimas yra kaip galimybė krizę spręsti dialogu ir diplomatinėmis priemonėmis, kviečiame Rusiją nepraleisti šios progos. Manau, kad ši diena tikrai yra svarbi. Nuo jos ir turėtų priklausyti ir tolesni pasaulinės bendruomenės žingsniai, reaguojant į šitą situaciją“, – teigė Ministras Pirmininkas.
ES šalių užsienio reikalų ministrai pirmadienį sutarė iki 33 išplėsti sąrašą asmenų ir subjektų, kuriems bus taikomos sankcijos, tačiau ministrai susilaikė nuo griežtesnių sankcijų prieš keturšalį susitikimą Ženevoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto