Premjeras: „ORLEN Lietuva“ uždaryti nesiruošiama

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lenkijos įmonė „PKN Orlen“ neketina uždaryti įmonės valdomo koncerno ‚ORLEN Lietuva“, teigia Premjeras Algirdas Butkevičius.

Yra pasiruošę bendradarbiauti

„Šiandien gavau informacijos iš Lenkijos, kad jie nesiruošia uždaryti šitos gamyklos“, – trečiadienį Briuselyje Lietuvos žurnalistams patvirtino Ministras Pirmininkas.
Pasak Premjero, Lietuva laukia atsakymų iš Lenkijos į pateiktus pasiūlymus dėl geležinkelio tarifų sumažinimo, 20 proc. degalų kaupimo rezervo Lietuvoje, neleidžiant jų kaupti tik užsienyje ir pan.
„Tikrai, mes esame pasiruošę bendradarbiauti ir tikimės, kad tas susirašinėjimas turėtų baigtis. Visiems yra atviros mūsų durys, ir mes ne vieną kartą esame pasakę: „telaukiam jų visą laiką“, –kalbėjo A. Butkevičius ir pridūrė, kad kalbamasi su profsąjungos atstovais, ieškoma būdų, kaip išspręsti sudėtingą bendrovės situaciją.

Lietuva neišpirkinės akcijų

A. Butkevičius pakartojo, kad „ORLEN Lietuva“, kaip ir visos kitos Europos Sąjungoje (ES) veikiančios naftos perdirbimo įmonės, pastaraisiais metais susiduria su struktūrinėmis sektoriaus problemomis, kurias lemia esminiai pokyčiai pasaulinėje degalų rinkoje.
A. Butkevičius taip pat paneigė informaciją, esą bus siūloma Lietuvai išpirkti „ORLEN Lietuva“ gamyklą.
„Ne, tikrai mes nesiruošiame išpirkti, bet aš tikiuosi, kad nereikės išpirkinėti. Vyriausybės tikslas yra, kad šita bendrovė dirbtų toliau“, – sakė Premjeras. Pagal A. Butkevičiaus turimą informaciją, „ORLEN Lietuva“ neketina ir laikinai sustabdyti savo veiklos.

Laikinas sustabdymas – taip pat brangiai kainuotų

„Turėtumėte suprasti, kad ir laikinas šitos įmonės sustabdymas irgi labai brangiai kainuotų“, – pabrėžė Lietuvos Vyriausybės vadovas.
Lenkijos įmonė „PKN Orlen“ trečiadienį pristatė antrojo metų ketvirčio rezultatus. Jie nėra džiuginantys įmonės valdomam koncernui „ORLEN Lietuva“ – per keletą mėnesių patirta 1,97 mlrd. litų nuostolių, iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį – 3,5 mlrd. litų nuostolių. „PKN Orlen“ vadovų teigimu, svarstomi įvairiausi tolimesnio gamyklos likimo scenarijai.

One Reply to “Premjeras: „ORLEN Lietuva“ uždaryti nesiruošiama”

  1. Vardė parašė:

    Čia tik norima žmones nuraminti,kad „ORLEN Lietuva“uždaryta nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto