Premjeras pabrėžė vietos ir regionų savivaldos vaidmens svarbą

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, antradienį sveikindamas susirinkusiuosius į 147-ąjį Regionų komiteto biuro posėdį, pabrėžė, jog bendradarbiavimas su vietine ir regionine valdžia yra vienas iš pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai sėkmės elementų.


Būtina efektyviai valdyti išteklius

Posėdyje premjeras kalbėjo, jog daugelyje politikos sričių decentralizuotas vykdymo lygmuo yra daug veiksmingesnis ir sąnaudų, ir paslaugų kokybės bei jų artumo piliečiams atžvilgiu. 
Vietos ir regionų savivaldos vaidmuo yra labai svarbus kuriant vieningą energetikos rinką, ypač priimant sprendimus dėl efektyvaus išteklių valdymo.
Būtent šiuo lygmeniu priimami sprendimai užtikrina ilgalaikį ir tvarų Europos Sąjungos ekonomikos augimą ir konkurencingumą.


Siekiama mažinti skirtumus tarp regionų

Vyriausybės vadovas A. Butkevičiaus priminė, jog Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje numatyta skirti deramą dėmesį nacionalinei regioninei politikai įgyvendinti. 
Siekiama mažinti ekonominius ir socialinius vystymosi skirtumus tarp regionų, skatinti plėtrą tikslinėse teritorijose, tinkamai koordinuoti nacionalinės regionų plėtros politikos priemones su regionine ES politika.
„Lietuvos regioninės politikos lygmeniu numatoma kurti regionines inovacines sistemas, kurios, sujungus verslo, mokslo (universitetų, kolegijų) ir kitų dalyvių (inovacinių centrų, mokslo ir technikos parkų, verslo inkubatorių ir pan.) pastangas, galėtų sėkmingiau plėtoti to regiono smulkųjį ir vidutinį verslą“, – teigė premjeras. Pasak jo, kalbant apie vieną svarbiausių regioninių problemų – nedarbą, stebima teigiama tendencija, nes pagal „Paramos pirmam darbui “ programą įdarbinta apie 4 tūkst.  jaunų žmonių tūkstantyje įmonių.


Bendradarbiauja su merais

„Aktyviai dirbame su savivaldybių vadovais – vyksta nuolatiniai sutikimai su merais (jau įvyko 3).  Asmeniškai domiuosi  ir toliau kontroliuosiu užimtumo situaciją regionuose. O merai turi rūpintis naujų darbo vietų kūrimu, žmonių įdarbinimu, glaudžiau bendradarbiauti su tokiomis agentūromis, kaip „Investuok  Lietuvoje“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.
Pasak Vyriausybės vadovo, šiame kontekste negalime nepastebėti ir tokio reiškinio, kaip siekis gyventi iš pašalpų ir vengti įdarbinimo, todėl labai prasminga pašalpų mokėjimą patikėti savivaldybių  atsakomybei.

One Reply to “Premjeras pabrėžė vietos ir regionų savivaldos vaidmens svarbą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Gerai p.Ministre,kontroliuoti miestu Savivaldybiu Merus reikia!!! O rinkti Mera turetu patys miesto zmones…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto