Premjeras pasisako už Seimo narių skaičiaus mažinimą

ELTOS nuotrauka

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius palaiko iniciatyvą mažinti Seimo narių skaičių.

Apie tai dar nediskutuota

„Gyventojų skaičius Lietuvoje sumažėjo. Aš manau, kad politikų skaičius turi būti nustatytas vadovaujantis ir kitų valstybių patirtimi – yra tam tikri vertinimai, kurie yra logiški, kiek maždaug turi būti narių parlamente, atsižvelgiant ir į valstybės dydį, ir į gyventojų skaičių. (…) Manau, kad Seimo narių skaičius galėtų būti sumažintas“, – ketvirtadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė Premjeras.
A. Butkevičius teigia, kad valdantieji šiuo klausimu kol kas nėra diskutavę.

Jau įregistruotas projektas

Kaip jau skelbta, 36 įvairioms frakcijoms atstovaujantys Seimo nariai siūlo iki 101 sumažinti Seimo narių skaičių. Tokį Konstitucijos 55 straipsnio pataisos projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Antanas Matulas.
„Kadangi Lietuvoje gyventojų skaičius mažėjo, o pagrindinė teisinė bazė per 20 metų iš esmės jau susiformuota, tai visiškai netikslinga į Seimą ir toliau rinkti 141 Seimo narį, kuomet visą darbą galėtų atlikti 101 parlamentaras. Kitų šalių patirtis ir statistika rodo, kad Lietuva galėtų sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101, kadangi yra šalių, kuriose vienam tautos išrinktam atstovui į parlamentą tenka beveik dvigubai daugiau gyventojų nei Lietuvoje“, – sako A. Matulas.

Gyventojų mažėja

Statistikos departamento duomenys rodo, kad nuo 1992 m. iki 2013 m. Lietuvos gyventojų skaičius stipriai kito mažėdamas 734 tūkst. 394 gyventojais.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2013 m. buvo 2 971 905 gyventojai, o Lietuvos Respublikos Seimą tebesudaro 141 Seimo narys, šiuo atveju vienam Seimo nariui tenka 21 077 Lietuvos gyventojai.
Šiuo metu Konstitucijos 55 straipsnyje numatyta, kad Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto