Premjeras pažadėjo atstatyti geležinkelį į Rengę

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Briuselyje viešėjęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį susitiko su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku. Lenkijos kolegai jis pažadėjo ne tik atstatyti uždarytą geležinkelio liniją į Rengę Latvijoje, bet ir persvarstyti geležinkelio tarifus.

Išgirdo pažadus

Lenkijos žinių agentūra PAP pranešė, kad A. Butkevičius informavęs, jog Lietuvos Vyriausybė sudarė galimybę statyti produktotiekį iš Mažeikių į Klaipėdą. Taip pat ji yra pasiruošusi spręsti įvairius kitus klausimus: geležinkelių tarifus, geležinkelio linijų atstatymą ir modernizavimą.
Tokie pažadai išsakyti su D. Tusku aptariant Lenkijos koncerno „Orlen“ reikšmę Lietuvai, kurioje veikia „Orlen Lietuva“.

Vyksta ginčai

Ginčai dėl išardytos geležinkelio atšakos į Rengę tarp „Orlen LIETUVOS“ ir „Lietuvos geležinkelių“ bendrovės trunka jau kelerius metus. 2008 metų rugsėjį dėl šio ruožo avarinės būklės „Lietuvos geležinkeliai“ sustabdė eismą, o po mėnesio išmontavo bėgius, kurie iki šiol neatstatyti.
„ORLEN Lietuva“, maršrutu Mažeikiai–Rengė savo krovinius iki Latvijos gabendavusi vos 19 kilometrų, priversta daryti apie 150 kilometrų lankstą. Didėja  transportavimo išlaidos ir buvo pakenkta jos eksporto galimybėms, ne taip greitai sugrįžta cisternos.

Plačiau apie problemą ir jos įstrigusį sprendimą skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

16 Atsakymų į “Premjeras pažadėjo atstatyti geležinkelį į Rengę”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  O kur buvot pries tai ,kai ardet gelezinkeli? Mes pazadais jau senai nebetikime! Tai darykit,ko laukiat,ponai? Pries rinkimus visai kito giesmes giedamos…

 2. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Arba skaitome londoniete.lt ir jos „PAŽADINTAS AISTROS“. Tą nepakartojamą Anglijos lietuvės romaną, kuris lyginamas su garsiausiu pasaulyje erotiniu – pornografiniu ir labai politkoretišku kūriniu. Mažeikių turguje ir Ukrinų krautuvėje irgi jau pasirodė šis intriguojantis, jaudinantis ir labai erotiškas lietuviškas romanas „Nukarūnuoti karaliai“. Intymiausių smulkmenų nestokojanti knyga jau dabar lyginama su skandalinguoju „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (angl. Fifty Shades of Grey) bei kitai „Greitojo konservatoriaus“ Romanovskio kanalizaciniais išsišokimais „Radijo show“ ir TV laidose pradinukams bei pensininkams.

 3. Vardui parašė:

  Taip, turim Roventą ir Kompiuterinį langą. Pusė TV kanalų rusų kalba. Keli anglų kalba.Matom vokiškus, ukrainietiškus, lenkiškus TV kanalus, tik mieste nesutinku nei rusų, nei ukrainiečių, nei anglų, nei vokiečių, nei lenkų. O latvius sutinku. Bet latviško TV kanalo nė vieno. O kažkada negirdėti ir nematyti Rygos buvo gėda. Atstatys geležinkelį, latvių sutiksim daugiau ir badys pirštais į Roventą ir Kompiuterinį langą. Ar bus jiems gėda?

 4. labas parašė:

  Taigi socdemai ji ir nuarde uz 17mln. O atstatys uz kiek?

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Mazeikiai turi du kab.televizijos kanalus,Roventa ir Komp.Langa ,informaciniai kanalai..Mes noretumem,kad per viena is ju butu transliuojamas susitikimas su musu Mazeikiu miesto Savivaldybes darbuotojais ,miesto valdzia , kurie bendrautu su gyventojais aatsakydami per kab.televizijos laida gyventoju rupimus klausimus.Norim pamatyti ju veidus ir akis ir isviso kokie yra esami ir ateities planai miestui, kas padaryta? Pagaliau reikia ponai bendrauti su liaudimi ir kartu spresti daugeli klausimu… Malonu,kai matom Siauliu televizija ir kaip bendrauja Siauliu miesto valdzia su gyventojais. O dabar ka matome per Kab.Televizijos informacini kanala? Nesvankius skelbimus,anekdotus ir reklamas! Pamastykit?!

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Viktorija to nezinosim kas “pralobo“ is nuardytu begiu prilindo nei gedos nei sarmatos,o taip budavo taip ryte RYGOJ TURGUS IR t t…..vakare namuose kai kam nenaudinga ir nereikia
  b

 7. labai pritariu Tadui parašė:

  Dėl latviško TV kanalo retransliavimo. KLI.LT ne sykį tokį pageidavimą buvau parašęs- atsakymas bus padaryta. O kada padaryta? Negi sudėtinga taip kabelinei Tv retransliuoti kaimyno kanalą. Tuo labiau, kad Mažeikiuose latviškai suprantančių yra daugiau nei lenkiškai. Tuo tarpu Lenkijos kanalą matome. Arba Belorusijos. Broliukų latvių niekaip negalima pamatyt. Gėda. Kas dėl geležinkelių, tai pasakyti nieko negaliu. Reikalingi geležinkeliai Mažeikiams. Ten juk panašiai tiek žmonių dirba, kiek ir Naftoje. Jei atstatys tą liniją į Latviją, tai tik geriau bus. Geležinkeliečiai darbo turės prižiūrėdami ir remontuodami naują liniją Mažeikiai- Rengė. Ką gali žinot, gal vėliau iš Rygos ir keleivinis traukinys iki Mažeikių atvažiuos. Kiek žinau Kursuoja toks traukinys Ryga- Rengė. Senesni žmonės dar prisimena, kad kadaise jis ir iki Mažeikių atvažiuodavo.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel nuardete,o paskui atstatote? Kam cia taip naudos duoda? Prastas miesto seimininkas!

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Butu gerai ir i Ryga? Ar Vilniu…

 10. Aiškaregis parašė:

  Mažeikiai pradėjo augti nutiesus geležinkelį,neliko geležinkelio,tai ir Mažeikių laukia gudaus užkampio likimas

 11. Nustebęs parašė:

  taip tikrai reikia atstatyti, bet turėtų šitą darbą padaryti tas , kuris davė įsakymą išardyti, o ne iš mokesčių mokėtojų.kokiu tikslu jis buvo išardytas ir kam jis trukdė.

 12. ginte parašė:

  O kada sutvarkys atšaką į Klaipėda?

 13. via parašė:

  gelezinkeliai uz kiekviena kilometra nuriedeta gauna pinigus. nesuinteresuoti maziau uzdirbti :)

 14. Tadui parašė:

  tau musintais makaule perkaito ?

 15. Tadas parašė:

  Teisingai, karas su Latvija turi būti nutrauktas. Šiuo metu kol kas esam karo stovyje. Geležinkelio atšaka į Latviją išardyta, Latvijos TV kanalų mūsų kabelinės netransliuoja, užtat kas antras TV kanalas mūsų draugų iš Rusijos. Na ir kas, kad kartais mus apsjaudo ir iš mūsų pasišaipo – atleidžiame. Juk draugai.O latviai priešai.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  O kam tos atšakos bereikia? Geriau sutvarkykit atšaką per Skuodą. Tada nereikės per Mažeikius tampytitų prasmirdusių cisternų su naftos produktais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto