Premjeras: priverstinio gydymo nuo alkoholizmo įgyvendinimas užtruks apie metus

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia palaikąs siūlymą priverstinai gydyti nuo alkoholizmo ir sako, kad tokio gydymo įgyvendinimas šalyje turėtų užtrukti maždaug metus.

Būtinas ir didesnis visuomenės įsitraukimas

„Esu tikrai už, manau, kad reikėtų priimti tokį sprendimą. Kai kurie kritikuoja tokius pasiūlymus, bet aš vis dėlto noriu pasakyti, kad pirmiausia kenčia tos šeimos, kuriose šeimos narys vartoja alkoholį, tose šeimose vaikai mato blogus dalykus. Aš siūlyčiau, kad ta tvarka būtų, bet, aišku, tai turi būti aiškiai apibrėžta teisės aktais“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.
Pasak A. Butkevičiaus, medikai ir teisininkai turėtų rasti bendrą sutarimą, kaip priimti sprendimą gydyti priverstinai.
„Tokio sprendimo įgyvendinimas turėtų užtrukti maždaug metus – reikia paruošti teisės aktus, sprendimą, kad žmogus privalomai turi būti gydomas nuo alkoholizmo, gali priimti tik teismas. Turi būti medicinos išvados, šeimos narių sutikimas, vieta paruošta, kur tie žmonės bus gydomi, kokia bus taikoma gydymo programa“, – kalbėjo A. Butkevičius.
Premjeras taip pat pabrėžė, kad kovojant su alkoholizmu būtinas ir didesnis visuomenės įsitraukimas, pilietiškumo ugdymas, bendruomenių, ypač kaimuose, stiprinimas.
„Reikėtų atkreipti dėmesį į asocialias šeimas, tose šeimose apsilankyti, pakviesti į renginius, kuriuos organizuoja vietos savivaldybėse tiek kultūros, tiek socialiniai darbuotojai. Nes dažniausiai tokios šeimos nesilanko tuose renginiuose, kai kada gal jaučiasi nepastebėtos ar atstumtos. Reikalingas stipresnis bendradarbiavimas vietose“, – „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Sprendimas vertinamas įvairiai

Primename, kad po šalį sukrėtusių įvykių, kai Kražiuose nužudytos keturios moterys, viešojoje erdvėje pasigirdo raginimų diskutuoti apie priverstinio gydymo galimybę pavojingiems alkoholikams.
Pasak Prezidentės vyriausiojo patarėjo nacionaliniam saugumui Valdemaro Sarapino, antradienį kalbėjusio „Žinių radijui“, kova su alkoholizmu visų pirma turi prasidėti apeliuojant į žmogaus suvokimą ir galimas alkoholizmo pasekmes, tačiau svaigiaisiais gėrimais piktnaudžiaujantis asmuo ne visada suvokia įklimpęs į alkoholizmo liūną, tad verta diskutuoti ir apie priverstinio gydymo galimybę pavojingiems alkoholikams.
Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas trečiadienį „Žinių radijui“ sakė, kad priverstinis gydymas nuo alkoholizmo – neefektyvi sovietmečio laikų priemonė ir siūlė ieškoti alternatyvių būdų, atsižvelgiant į Vakarų šalių praktiką.

One Reply to “Premjeras: priverstinio gydymo nuo alkoholizmo įgyvendinimas užtruks apie metus”

  1. g.s. parašė:

    kai kuriuos gydyti priverstinai būtina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto