Premjeras: stiprinsime maisto saugos kontrolę

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Trečiadienį po Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikimo su Žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene priimtas sprendimas kreiptis į prokuratūrą dėl tolesnio Jono Miliaus vadovavimo Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

Ar būtina nušalinti nuo pareigų, atsakys prokuroras

Premjero teigimu, teisininkai pažymi, jog VMVT vadovo J. Miliaus atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas nėra tas teisinis pagrindas, dėl kurio ministrų kabinetas galėtų atleisti iš pareigų dabartinį įstaigos vadovą.
Vyriausybės įstatymo 29 str. ir Darbo kodekso 123 str. 2 d. teigiama, kad vadovą būtų galima nušalinti nuo pareigų tik tokiu atveju, kai įsiteisėja teismo nuosprendis už padarytą nusikaltimą arba to prašo prokuroras.
„Šiuo metu Vyriausybė turi per mažai informacijos, kad galėtų į posėdį įtraukti klausimą dėl VMVT vadovo. Šiandien išsiųsime kreipimąsi į prokuratūrą, kuri galbūt galės mums suteikti daugiau informacijos apie galimus pažeidimus. Taip pat prašysiu prokuroro atsakyti, ar jis mato būtinybę nušalinti J. Milių nuo pareigų, ar planuoja dėl to kreiptis į teismą“, – sakė A. Butkevičius.

Kontrolės sistema galima pasitikėti

Žemės ūkio ministrė pateikė Ministrui Pirmininkui informacijos apie bendrovėje „Judex“ atliktus patikrinimus.
Vykdant šios bendrovės šaldytų pusgaminių kontrolę 2015–2016 metais buvo atlikta 13 patikrinimų, iš jų net 11 buvo neplaniniai. Bendrovėje nustatyta įvairių patalpų ir higienos pažeidimų, tačiau tie pažeidimai neturėjo tiesioginės įtakos maisto saugai. Įmonė buvo įpareigota pašalinti pažeidimus ir nurodymus įvykdė.
„Viešojoje erdvėje nuolat eskaluojama maisto saugos tema gali neigiamai paveikti mūsų maisto pramonės ir eksporto sektorių. Reikia pabrėžti, kad maisto kontrolės sistema vis dar galima pasitikėti, nes neužfiksuota didelių maisto saugos pažeidimų, nuo kurių kada nors būtų prasidėjęs ligų protrūkis. Tačiau susidarius tokiai situacijai, įpareigojau Žemės ūkio ministeriją per mėnesį pateikti pasiūlymus, kaip būtų galima dar labiau sustiprinti maisto saugos kontrolę, siekiant didesnio vartotojų pasitikėjimo“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto