Premjeras su Rusija ragina tartis diplomatiniu keliu

Krymui prisijungus prie Rusijos Federacijos, pusiasalyje pradedami išduoti rusiški pasai. EPA-ELTA nuotr.

Lietuva, būdama Europos Sąjungos (ES) narė, kartu su Bendrija turėtų laikytis vienos pozicijos politinių ir diplomatinių sankcijų Rusijai atžvilgiu, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasisako už diplomatinį kelią

„Mes, kaip ES narė, turime laikytis bendros Sąjungos politikos. Aš manau, kad karas niekam nėra naudingas, o tik žalingas. Ir aš visada pasisakau ir pasisakysiu už diplomatinio kelio pasirinkimą“, – ketvirtadienį interviu sakė Premjeras, komentuodamas sankcijų Rusijai tikslingumą.
Pasak A. Butkevičiaus, tariantis reikia ieškoti būdų išnaudoti diplomatinius kanalus.
Anksčiau Premjeras buvo pareiškęs, kad prieš Rusiją nereikia imtis sankcijų, nes nukentėtų šalies verslininkai.

Apie kitas sankcijas kalbėti per anksti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį teigė, kad politinės ir diplomatinės sankcijos Rusijai būtų veiksmingesnės.
Interviu po susitikimo su JAV viceprezidentu Džo Baidenu  ir prieš išvykdama į Briuselį ES lyderių diskusijoms, D. Grybauskaitė pažymėjo, kad „politinio izoliavimo sankcijos Rusijai ir jos veiklos sustabdymas G8 ir G20 šalių grupėse šiuo metų būtų veiksmingesnės“.
„Per anksti kalbėti“ apie veiksmus, kurie eitų po sąskaitų įšaldymo, karinio embargo, kelionių draudimo ir panašių veiksmų, pažymėjo Prezidentė.

Nuomonės nesutampa

D. Grybauskaitė nori labai konkrečių ir apskaičiuotų tarptautinės bendruomenės planų.
Prezidentės teigimu, sankcijos Rusijai turi turėti „labai konkretų tikslą“, nes kitaip jos bus nesėkmingos arba smogs atgal.
Tuo tarpu Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad ES politika ir sankcijų taikymas ją nuvilia. Dalis politologų mano, kad netaikomos rimtos sankcijos Rusijai stiprina jos imperializmą.

Svarstys sankcijas

Ketvirtadienį Briuselyje vyks Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdis. ES vadovai aptars situaciją Ukrainoje, finansinę paramą šiai šaliai, taip pat svarstys galimas sankcijas Rusijai.
Rusijai aiškiai atsisakant taikaus dialogo vadovai aptars konkrečių politinių sankcijų, pavyzdžiui, įvažiavimo į Šengeno zoną ribojimas, sąskaitų, esančių ES bankuose, įšaldymas – atsakingiems asmenims įvedimą.

One Reply to “Premjeras su Rusija ragina tartis diplomatiniu keliu”

  1. Dalius parašė:

    Aš Butkevičiui irgi patarsiu, kai šis išeis pasivaikščioti su savo draugu, ir jo draugą užpuls pasiutęs pitbulis, tartis su juo diplomatiniu keliu. Kai jau draugą baigs sudraskyti ir šis nebejudės, galės tada jis pats su pitbuliu diplomatiškai bandyt susitarti, kad jo pačio nepultų. Tuo tarpu aš tuo metu pasiieškosiu storesnio pagalio ar šakės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto