Premjeras subarė pieno supirkimo kainas sumažinusius perdirbėjus

Premjeras Algirdas Butkevičius. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius subarė pieno perdirbėjus, kurie, vos Rusijai įvedus sankcijas, sumažino supirkimo kainas pieno gamintojams.

Pasitars Vyriausybėje ir susitiks su pienininkais

„Norėčiau kreiptis į pieno perdirbimo įmonių vadovus ir esu labai nepatenkintas, kada iš pat pirmos dienos, kada buvo įvestos Rusijos sankcijos, buvo nueita labai negražiu keliu – pieno gamintojams buvo ženkliai sumažintos kainos“, – teigė A. Butkevičius interviu LRT radijui.
Vyriausybės vadovas sakė, kad tokia situacija bus aptarta tiek trečiadienį per Vyriausybės pasitarimą, kuriame bus aptariama pagalba verslui po Rusijos sankcijų, tiek ketvirtadienį – per susitikimą su pienininkais.
„Mes apie tai šiandien ir rytoj kalbėsimės, kodėl labai greitai buvo priimti tokie sprendimai, nors organizavome susitikimus ir su prekybos įmonių vadovais, ir jie tikrai geranoriškai priėmė jų prekes, kurios buvo nukreiptos į Rusiją. Manau, reikalingas dialogas ir abipusis supratimas, kad reikia kai kada pasidalinti tam tikra rizika“, – sakė A. Butkevičius.

Pristatys galimų nuostolių prognozę

Pasak Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos valdybos pirmininkės Jūratės Dovydėnienės, kai kurios pieno perdirbimo įmonės atgaline data nuo rugpjūčio pirmosios jau sumažino pieno supirkimo kainą, ji krito daugiau nei 30 proc. – ūkininkui šiandien mokama tik 50 ct už pieno litrą.
Trečiadienį Vyriausybės pasitarime bus aptariamas planas, kaip padėti nuo Rusijos sankcijų nukentėjusiam verslui.
Pasak Premjero, bus pristatyta, kokie nuostoliai galimi pieno sektoriuje, mėsos perdirbimo įmonėse, vaisių ir daržovių pramonėje.

Valstybė žada padėti

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad ir toliau bus skiriamas didžiulis dėmesys naujų rinkų paieškai. Taip pat yra ketinama numatyti lengvatinių paskolų mechanizmą.
„Numatytas papildomas finansavimas įmonėms, jeigu bus paskolos rizikos didesnės, tai tos įmonės galės jas gauti su valstybės garantija. Tai yra paskolų garantijų fondas. Taip pat padidinta paskolų dengimo suma. Buvo galima dengti paskolų palūkanas iki 50 proc., tai dabar padidinta iki 95 proc.“, – sakė A. Butkevičius.
Pasak Premjero, taip pat numatoma skirti daugiau lėšų įmonėms, kurios organizuoja konferencijas, parodas, muges, bendrauja su užsienio kompanijomis.
Ketinama skirti papildomus ekonomikos atašė kai kuriose ambasadose, numatomi papildomi vizitai į užsienio šalis.

One Reply to “Premjeras subarė pieno supirkimo kainas sumažinusius perdirbėjus”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kodel taip nuvertinamas zemdirbiu,bei pieno gamintoju triusas? Koks gali buti pasityciojimas Lietuvos zemdirbiu? Idomu,ar jus ,ponai geria Prekybos centruose pirkta piena? Manau,kad ne?! Naminis pienas kur kas sveikesni ir naudingesnis. Todel kaina turetu buti atatinkamai didesne. Gerai ,kad gyvenam kaime ir valgome tikrai sveika maista ir geriame sveika piena.Ber kaip su mieste gyvenanciais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto