Premjeras: svarstome mažinti socialinio draudimo įmokas

ELTOS nuotrauka

Kalbėdamas apie svarstomą naująjį socialinį modelį, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius prakalbo apie planus mažinti valstybinio socialinio draudimo įmokas.
„Jokie mokesčiai nebus didinami. Tačiau mano kabinete kalbamės apie socialinio draudimo įmokos sumažinimą su sąlyga, kad sumažinta dalis bus nukreipta darbo užmokesčiui padidinti. Automatiškai turėtų padidėti realios žmonių pajamos už darbą“, – antradienį interviu LRT radijui sakė A. Butkevičius.

Atskiros draudėjų grupės šiuo metu moka skirtingo dydžio valstybinio socialinio draudimo įmokas.
Draudėjų bendrasis valstybinio pensijų, ligos ir motinystės, nedarbo socialinio draudimo ir sveikatos draudimo įmokų tarifas (be nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo) sudaro 30,8 proc.
Apdraustųjų įmokų tarifas – 9 proc.
Savarankiškai dirbantiems asmenims (išskyrus asmenis, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimą ir individualių įmonių savininkus, mažųjų bendrijų narius bei ūkinių bendrijų tikruosius narius) valstybinio pensijų, ligos ir motinystės socialinio draudimo, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti, ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų tarifas sudaro 37,5 proc., arba 38,5 proc., jeigu apdraustasis moka papildomą 1 proc. pensijų įmoką savo lėšomis.
Individualių įmonių savininkams, mažųjų bendrijų nariams bei ūkinių bendrijų tikriesiems nariams valstybinio pensijų, ligos ir motinystės socialinio draudimo, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti, ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų tarifas siekia 37,5 proc., arba 38,5 proc., jeigu apdraustasis moka papildomą 1 proc. pensijų įmoką savo lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto