Premjeras tikisi, kad „Lidl“ atėjimas padidins konkurenciją ir sumažins kainas

Lietuvos miestuose vienu metu duris atvėrė 15 prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vokietijos prekybos tinklo „Lidl“ atėjimas į Lietuvą padidins konkurenciją ir sumažins kainas, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Dvidešimt septintojo šalis

Ketvirtadienio rytą dešimtyje Lietuvos miestų vienu metu duris atvėrė 15 prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvių. Lietuva – jau 27-oji valstybė tarptautiniame „Lidl“ parduotuvių tinklo žemėlapyje.
„Manau, kad rinkos ekonomikos sąlygomis, jeigu atsidaro dar papildomi prekybos centrai, tai jie atsidaro dėl to, kad įvertina, matyt, mūsų rinkoje perkamąją galią. Tai rodo, kad žmonių realios pajamos didėja, perkamumas auga, tai tikriausiai ir daromos investicijos, kad tokių centrų būtų daugiau. Jeigu perkamumas arba mažmeninė apyvarta mažėtų, tai vargu ar kažkas investuotų ir atidarytų tokius prekybos centrus“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

Padidins konkurenciją

Pasak Premjero, „Lidl“ atėjimas prekybos rinkoje dar labiau padidins konkurenciją tarp prekybos centrų, kas turės įtakos kainų mažėjimui iki tam tikro lygio.
„Rinkoje jau nieko nepakeisi, dominuoja pasiūlos ir paklausos dėsnis, ir tikriausiai puikiai suprantame, kiek žmogus ar šeima per dieną, savaitę gali suvartoti maisto produktų. Stebuklų čia nebus, kad atsidarius papildomiems prekybos centrams vartojimas šeimoje galėtų ženkliai pasikeisti. Aišku, pasikeisti gali dėl vienos priežasties – jeigu kainos mažėja, tai vartotojai persiskirsto ir nueina į tuos prekybos centrus, kur tas prekes gali įsigyti pigiau. Čia yra tokia mano nuostata ir, manau, kad niekas kitaip jų negali pakeisti, bet aš į tai žiūriu pozityviai“, – kalbėjo A. Butkevičius.
Vyriausybės vadovas sutiko, kad, jeigu tarp prekybos centrų buvo susitarimai, tai naujo rinkos dalyvio atėjimas bus teigiamas dalykas, bus galima pasitikrinti tų pačių kainų lygį įvairiuose prekybos centruose.

One Reply to “Premjeras tikisi, kad „Lidl“ atėjimas padidins konkurenciją ir sumažins kainas”

  1. Siūlau pasiskaityti straipsnį: parašė:

    GOOGLE įveskite „skandalingas susitarimas Kaune“ ir 15 min nuoroda. Čia Jūs negalėsite atsistebėti visu Kauno švietimiečių bagdoninių pastatytų švietimo įstaigų direktorių „spindesiu ir skurdu“… Tai kas ten aprašyta, puikiai tinka ir Kauno Žaliakalnio lopšeliui – darželiui! Darželis randasi strategiškai geroje vietoje, nemažas, todėl galima tik įtarti, kokias sumeles naujiesiems matijošaitininkams reguliariai, ir ne visai, pristato ypatingą vietą šioje srutų duobėje užimanti sertifikuota kyšininkė (t. y. traukta baudžiamojon atsakomybėn už 100% įrodytą kyšininkavimą) TS-LKD narė, Kauno Žaliakalnio lopšelio – darželio „direktorė“ Ona-Danutė GRICIENĖ ir jos „pavaduotoja“ visiems purviniems reikalams Alma Žilinskienė (visiška analogija su tuo kas paliesta straipsnyje)! Ona dar vadinama „nepaskandinamąja“ arba „neskęstančiąja“. „Pradardėjusi“ per spaudas, internetus visais įmanomais būdais, turinti problemų su alkoholiu (aš dirbau šiame darželyje 23 metus, todėl rašau ką gerai žinau) senolė ir toliau sau netrukdomai karaliauja, „plūduriuoja“ Kaune! Nes per kyšiukus savivaldybėje ir bet kurioje Kauno įstaigoje yra labai gerbiama ir geidžiama. Naujasis Kauno Matijošaitis (čia kaip tame sovietiniame filmuky : „…maištininkas žuvo – šlovė drakonui!“) niekaip jos, ir visos krūvos panašių „veikėjų“ „negali“ nuimti! Šitas „direktores“ skiria ir nuima tik meras! (Beje, dabar yra vaizduojamas kai kurių direktorių nuėmimas, bet tai tik susidorojimas su menkai nešančiomis). Juk kaip miela pamaloninti save ir visą matijošaitininkų chebrytę netikėtom sumelėm! Jei nežinot, pranešu – Kaune į direktorės vietą eidamos panelės ir moterys ima paskolą! Nes, kai mane, net nepaaiškinę už ką, metė iš darbo, pas kitą drakoną direktorės vieta kainavo 45.000 litų! Be to, naujai paskirtai direktorei iš karto nurodoma suma, kurią ji privalės periodiškai pristatyti „kur reikia“!!!???? Na, o toliau Jūs net neįsivaizduojate, koks jovalas užverda!.. Juk visa tai reikia „išlupti“ iš vaikų burnyčių, tėvų!!! Iš savo pavaldinių! Pražysta visas korupcinis gaivalas, su visomis apverktinomis pasekmėmis!….Teisėtvarkos institucijos Kaune paralyžiuotos. Niekur nepasiskųsi! Centrinė valdžia nesikiša, nes dabar intensyviai mokosi iš Kauno korupcijos meno… Žmogeliai susigūžę, svajoja apie emigraciją… (Sezonas 1, serija 2)
    TIESA – ONA DANUTĖ GRICIENĖ yra TS-LKD narė!!! Korupcijos pažiba!! Būk TS-LKD ir vogsi, grobsi kiek norėsi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto