Premjeras: ūkio augimas lėtėja ne tik Lietuvoje

ELTOS nuotrauka

Komentuodamas Lietuvos banko dar rugsėjį sumažintas šalies ūkio augimo prognozes, Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad ekonominė situacija prastėja ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų Europos Sąjungos (ES) šalių.
Pirmadienį Vyriausybėje vykusio pasitarimo metu ministrai aptarė Rusijos embargo poveikį Lietuvos ekonomikai ir nuveiktus darbus bandant diversifikuoti šalies eksporto rinkas. Anot Premjero, dėl geopolitinės įtampos neigiamas ekonomines pasekmes jaučia ne tik Lietuva, bet ir daugelis kitų ES šalių, taip pat koreguojančių savo ūkio augimo prognozes.
„Vokietijoje praeitą mėnesį (spalį, – ELTA) vartojimas krito iki tokio lygio, kokio nebuvo, tikriausiai, nuo 2007 metų (…) Visose beveik šalyse bendrasis vidaus produktas (BVP) yra koreguojamas šiais metais, kiek žinau, Suomija tikriausiai baigs su neigiamu BVP (augimu, – ELTA)“, – po pasitarimo kalbėjo Premjeras, pridūręs, kad kitų metų šalies biudžetas suplanuotas atsižvelgus į naujausias Lietuvos Banko prognozes.
ELTA primena, kad Lietuvos bankas rugsėjį BVP augimo prognozę šiems metams sumažino nuo 3,3 iki 2,9 proc. o 2015 metams – nuo 3,6 iki 3,3 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto