Prestižiniame turnyre – lietuvio galiūno triumfas

Vytautas Lalas debiutinėse varžybose Amerikoje nepaliko jokių vilčių varžovams. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Vieną didžiausių laimėjimų savo sportinėje karjeroje pasiekė iš mūsų rajono kilęs galiūnas Vytautas Lalas, laimėjęs „Arnold’s Strongmen“ turnyrą Jungtinėse Amerikos Valstijoje.

Seka legendinio lietuvio pėdomis

Trisdešimtmetis Vytautas Lalas, kilęs iš Laižuvos, pirmą kartą dalyvavęs prestižiniame kultūrizmo legendos Arnoldo Švarcenegerio sumanytame turnyre, varžėsi sėkmingai – aplenkęs devynis stipruolius šiuo metu Airijoje gyvenantis mažeikiškis galiūnas tapo nugalėtoju ir iškovojo šešiasdešimties tūkstančių JAV dolerių prizą.
Dviejų dienų varžybose stipruoliai varžėsi keturiose rungtyse. Visose mažeikiškis tapo prizininku – rąsto kėlimo ir padangos rungtyse jis liko trečias, akmenų sukėlimo rungtyje užėmė antrąją vietą, o lemiamoje – 120 kilogramų svarmens kėlimo – rungtyje iškovojo pirmąją vietą.
Antrąją vietą užėmė amerikietis Brajanas Shaw, trečiąją – rusas Michailas Kokliajevas. Legendinis mūsų šalies atstovas Žydrūnas Savickas šiose varžybose yra triumfavęs net šešis kartus, tačiau šiemet jose nedalyvavo.

Užsispyrimas davė vaisių

Mažeikiškiai gerai prisimena pirmuosius V. Lalo sportinės karjeros žingsnius. „Vytautas išsyk išsiskyrė iš savo bendraamžių – veržlus, užsispyręs. Jeigu dirbo treniruoklių salėje, tai dėmesio į kitus dalykus nekreipė, su niekuo nesišnekėjo, visas jo dėmesys buvo nukreiptas į vieną tikslą – dirbti, dirbti, dirbti“, – pasakojo jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis.
Jau pirmuosiuose pasirodymuose – rankų lenkimo varžybose – jis tapo lyderiu: nugalėjo rajono absoliučioje įskaitoje, po to jaunimo pirmenybėse akivaizdžiai išsiskyrė iš bendraamžių. Išvažiuodamas dirbti į Airiją vaikinas išsivežė ir… rąstą. Svetimoje šalyje nenuleido rankų ir toliau tobulino savo jėgą.
„Šiais metais buvome nuvykę į Airiją, aplankėme sporto klubą, kurį jis yra atidaręs kartu su dar vienu lietuviu. Jame Vytautas yra sudaręs idealias sąlygas sportuoti ir sau, tad laimėjimų dar galime laukti“, – sakė B. Milis.
Savo pavyzdžiu jis užkrėtė ir brolį Marių, kuris jau yra žinomas galiūnų pasaulyje. Brolių pėdomis seka ir jaunėlis šešiolikmetis Mantas, kuris savaitgalį Druskininkuose vykusiame Lietuvos jaunimo ir jaunių rankų lenkimo čempionate savo svorio kategorijoje iškovojo dvi antrąsias vietas.

4 Atsakymai į “Prestižiniame turnyre – lietuvio galiūno triumfas”

 1. Janis parašė:

  Kada tas ,,galiūnas” buvo tikrintas antidopingo testu? Kiek žinau šita ,,sporto” šaka atsisako tikrinti savo sportininkus antidopingo testu. Tai toks čia ir ,,čempionas”….

 2. deja parašė:

  nuo blogo maisto,uztersto oro,streso-nepabegsi… o kulturizmas-paties zmogaus pasirinkimas gyventi su traumomis,papildomom ( cheminem ) priemonem raumenu masei auginti ;-) jokie medaliai ir prizai neatpirks jusu sugadintos sveikatos…. yra daug sporto saku,kur nereikia tiek saves zaloti ;-)

 3. arūnas g. parašė:

  O tas “normalus” gyvenimas nėra saves žalojimas?Alkocholis “tik per šventes”,kišimas i pilva to kas gražiai ipakuota,darbas be poilsio dėl daiktu kurie skirti padaryti ispudi kitiems,stresai…..Tai nėra žiauru?Tik čia skirtumas tas kad tai darydamas žmogus sau meluoja o tas sportas,žynant pasekmes……

 4. medike parašė:

  sveikinu su pergale,bet tas savo sveikatos zalojimas man ziaurokas….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video