Pretenzija – dėl konkurso Tirkšlių seniūno pareigoms užimti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius gavo pretenziją dėl vykusio konkurso Tirkšlių seniūnijos seniūno pareigoms užimti. Išnagrinėti ją ir pateikti teisinį įvertinimą įpareigotas Savivaldybės juristas.

Lems įvertinimo išvada

B. Kryžius „Santarvei“ teigė, kad pretenziją, suguldyta į tris lapus, įteikė antrąją vietą per atranką užėmęs pretendentas. Ji nukreipta nagrinėti Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiajam specialistui Nerijui Rapšiui.
„Kai turėsime teisinį vertinimą, tada ir spręsime. Jeigu atsakymas netenkins, buvęs pretendentas galės kreiptis į teismą. O jeigu bus pažeidimų, aš galiu naikinti konkurso rezultatus ir skelbti naują“, – apie galimus sprendimus kalbėjo administracijos vadovas.
B. Kryžius prisiminė, kad jam jau yra tekę taip pasielgti, kai organizuojant konkursą buvo taikyta ne tokia tvarka.

Aplenkė tris pretendentus

„Santarvė“ jau rašė, kad Pretendentų atrankos komisijos sprendimu, daugiausiai balų surinko ir konkursą eiti Tirkšlių seniūno pareigas laimėjo penkiasdešimt trejų metų Juozas Kungys. Iki tol jis dirbo AB „LESTO“ inžinieriumi elektriku. Jis Lietuvos Žemės ūkio akademijoje yra įgijęs Technologijų mokslo studijų srities magistro laipsnį ir elektros inžinieriaus specialybę.
Norą dalyvauti konkurse buvo pareiškę penki pretendentai, dalyvavo keturi.
Kol kas J. Kungys dar neina naujųjų pareigų. Vadovaudamasi įstatymais, Mažeikių rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl informacijos apie šį asmenį.

20 Atsakymų į “Pretenzija – dėl konkurso Tirkšlių seniūno pareigoms užimti”

 1. alas parašė:

  nieko taip ir yra kad laimi ne tie kas turi laimėti blogai dirba administracija labai blogai

 2. Davikams parašė:

  Rajone jau senai kalbama, jei pries konkursa neduosi tai nieko ir nepesi,………….

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Iesko savo tarp savu,kokio jau pagyvenusio! Tokia jau ta taktika!

 4. Gedas parašė:

  kol konkursai nevyks kompiuteriniu variantu, tol į vietą bus statomi savi žmonės

 5. baisu parašė:

  daubariai,seniunijai rakstis,kas ka daro ar rupinasi neaisku,aisku,tik viena,kad sava kisene ir kiemas terupi ponams

 6. pensininkas parašė:

  Kai perskaiciau konkurso salygas, tai nusprendziau, kad nesu tinkamas sioms pareigoms, nes buvo nurodyta kad pretendentas turi tureti patirties vadovaujant istaigai, o cia elektros tinklu inzinierius. Tai ir padarai isvadas po tokiu konkursu. Korupcija cia akivaizdi.

 7. mokytoja Laima parašė:

  Maryte, sėsk 2, lieki po pamokų, ryt ateini su tėvais.
  Nustebusi, o tau pilietinis ugdymas visiškai neįkandamas :)

 8. Piramide parašė:

  Manau kad jokie cia rinkimai nevyksta ir kad cia ne olimpiada, laimejas ar pralaimejas. Tokiuose konkursuose turi buti isrenkamas zmogus kurio kompetencija yra arciausiai atitinkanti eiti tokioms pareigoms. Gerai kad zmogus gindamas savo oruma atranda jegu priesintis tai sistemai ir palaikau tokius zmones kurie isdrysta sudrumsti vandenis ir parodyti visuomenei kad ne viskas yra taip svaru ir grazu musu rajone,………..

 9. Nustebusiai ir Marytei parašė:

  Ar tik nebūsit mielos mergaitės iš to lizdo, kurio veiksmus skundžia??? Labai jau skaniai kalbat apie orumą. Gaila man jūsų, jei orumą suprantat kaip susitaikymą su viskuo, kas sumastyta ir padaryta savivaldybėje. Nejau mes esam pjauti vedamų avinų banda, kuri eina tyliai, neprieštaraudama? Manau, kad orumas yra tame, kad žmogus naudojasi tuo, ką jam leidžia įstatymas, tai daro nesislėpdamas už niekieno, o atvirai – įstatymas leidžia skųsti konkurso rezultatus, tai ir buvo padaryta. Jokio kriminalo, jokio nusižengimo, tuo labiau orumo praradimo ar nusižeminimo. Suprantu, kad labai neįprasta, kai atsiranda nesutinkantis su konkurso rezultatais, juos skundžiantis. Įdomu būtų išgirsti, kas nebetikės žmogum, mėginančiu apginti savo teises? Manau, kad kaip tik neišdrįsęs to padaryti už save, niekada neapgins ir kito. Marytei noriu priminti, kad Tirkšliuose jau prieš konkursą buvo kalbama, kad laimėtoju bus konkurso nugalėtojas. Taip, kad su šiuo spėjimu Marytė į dešimtuką nepataikė.

 10. nu va ir prasidėjo.... parašė:

  neišlaikė nervai ale sąžiningai išrinktam ale doram seniūnui, labai jau jaučiasi jo pakalikų komentaruose nusivylimas. Chebrytė galvojo, kad visus kozirius turi savo rankose ir scenarijus nupirktas, tačiau atsiranda Tadas Blinda ir pradeda teisybės ieškoti. Ai ai, kaip ne laiku ir ne vietoje :) O taip norėjosi visus įstatymus apšnerkštus sėdėti sau ramiai kėdėje ir nieko neveikti. Neišdegė, neišdegė :) Mums tai kas, smagu stebėti kaip Aivazovskis įneša audros į intrigose ir paskalose skęstantį neva skaidrų valdininkų rinkimo procesą. Oi ne visi dar parsidavė šiame sviete, patikėkite, ne visi!

 11. xxx parašė:

  Nesakau kad jis blogas zmogus, bet nemanau kad kito kaimelio gyventojas turetu uzimt sias pareigas, nes nemanau kad jis gali pamatyti visas Tirksliuose esacias problemas.

 12. Nustebusi parašė:

  Atrodo kad vyksta rinkimai į lietuvos prezidentus :), laimėjo tai laimėjo tas žmogus, ko čia dabar žemintis. Spaudžiam dešinę laimėtojui palinkim sėkmės ir bandom dalyvauti kituose rinkimuose. Antrą vietą užėmusiam žmogui reikia pagalvoti apie savo orumą, nes po tokių skundų pretenzijų niekas juo nebetikės nors gal jam ir taip žmones nerūpi.

 13. Marytė parašė:

  Perskaičius straipsnį peršasi tik viena mintis, kad viska,s įvyko ne pagal planą, išrinktas ne tas žmogus kuris buvo išanksto numatytas, todėl antrą vietą užėmęs žmogus dabar taip drąskosi. Aišku turėtų būti gėda, kai net rinkimams neprasidėjus jau puikuojamasi titulu. Gerai kad tas asmuo užėmė ne pirmą vietą. Nes jei ankščiau dar buvo kilę abejonių tai dabar aišku kad tokio seniūno mums nereikia. Reikia susitaikyti su pralaimėjimu o ne verkšlenti skundus rašinėti. Džiaugiuosi už naujajį seniūną siūlau apsišarvuoti kantrybę eiti tik pirmyn ir drąsiai, o pikti šunys tegu loja palos ir nustos.

 14. seniunijos gyventojas parašė:

  Norėčiau priminti, kad Tirkšlių seniūnija, tai, ne tik TIRKŠLIAI, o visi aplinkiniai kaimai ir kaimeliai. Gaila tokių pesimistiškai nusiteikusių žmonių. Tikiuosi naujasis Tirkšlių seniūnijos seniūnas kuo greičiau pradės eiti savo pareigas, gi darbo tai daug, ir viskas bus gerai !

 15. Regina parašė:

  Visiskai sutinku su pasisakiusiuju nuomone,toks laikmetis, kai siltose vietose sedi tik svogeriai, taciau jie ir lieka tik svogeriais prie grazaus, apvalaus, vaisiu stalo. Siltos kedes nori visi, taciau pasistengti kazka prasmingo, gero, tobulo nuveikti Tirksliu labui neistengia. Baisu tai, kad Tirksliai yra gana nemazas miestelis, taciau nuoteku problema metai is metu nesikeicia, pagal viska turetume naudotis tik lauko tualetais, skalbti rankomis ir praustis tik kubiluose, baisu, kur tai matyta, baisi padetis… Reikia, kad isrinktas seniunas butu ne tik su diplomu, bet ir su ryztu, uzsispyrimu, verzlumu, energija, bei stipriu, nekorupciniu poziuriu, bei budu. Apskritai, Tirksliu seniunija – plepalu buveine…Tirksliams reikia jauno, perspektyvaus, protingo seniuno, kuris butu inovatoriskas, reiklus sau, darbuotojams, bei Tirksliu miestelio gyventojams ir tai turetu buti TIRKSLIU miestelio gyventojas, juk renkamas Tiksliu seniunas, o ne Balenu.

 16. Romui parašė:

  Nereikia maišyti rinkimų ir konkurso. Ir konkursas ne pagal kaimynų simpatijas vyksta. Gerai tai ar blogai, kitas klausimas. Tokie įstatymai ir visi norime, kad jų būtų laikomasi. Jūsų pagieža ir tulžis taškantis terminais“valdžiažmogis“, atskleidžia Jūsų nesantaiką su pačiu savim, o tai kenkia sveikatai. Prieš rašydami komentarą, pasikonsultuokite su Jūsų gydytoju ar vaistininku. Manau tai padės geriau nei išsitaškymas neSantarvės puslapiuose.

 17. ? parašė:

  Ar tikrai, kad jis yra giminaitis?

 18. Ledai pajudėjo parašė:

  Ledai pajudėjo, jei dėl konkurso rezultatų pretenzijos rašomos. Nepakeičiamų ir nepajudinamų iš savo šiltų krėslų nėra, todėl turėtų baigtis ir tradicija, padariusi Lietuvą giminių ir švogerių kraštu. Manau, reikėtų, kad konkursuose dalyvautų ne tik kompetentinga komisija, bet ir stebetojai, žinoma, jei jie ne švogeriai, taip būtų skaidriau, mažiau vietos liktų proteguojamiems ir ieškantiems „šiltų“ vietų. Tirkšlių seniūnijoje yra daug darbų, kuriuos būtina padaryti, kad žmonės galėtų gyventi pagal laikmetį, todėl Tirkšliams reikalingas seniūnas, kuris, gal ir neparankus savivaldybės klerkams, bet būtų tikras šeimininkas Tirkšlių seniūnijoje.

 19. Romas parašė:

  Nei Kungys ar Kungienė,turi būti renkamas,gerai žinomas Tirkšliškiams žmogus,renkamas,pabrėžiu renkamas pačių Tirkšliškių.o ne savivaldybės statytiniai,kuriems seniunijos reikalai mažiausiai rūpi.kada jūs valdžiažmogiai tai suvoksit

 20. Antose parašė:

  pusę konkursų galima drąsiai anuliuoti, žinoma ne su savivaldybės (Kryžiaus) „specialistais“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto