Prezidentė: „Brexit“ išryškino takoskyrą tarp žmonių lūkesčių ir politikų sprendimų

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Eltos nuotrauka

Į Europos Vadovų Tarybą (EVT) antradienį išvykstanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Jungtinėje Karalystėje (JK) įvykęs referendumas Europoje išryškino takoskyrą tarp paprastų žmonių lūkesčių ir elito vykdomos politikos, tačiau net ir po pasitraukimo britų salos išliks artimos Europos Sąjungai.

Nespaus pradėti išstojimo procedūros

Antradienį ir trečiadienį posėdžiausiantys ES šalių lyderiai ketina aptarti Bendrijos ir NATO santykius, priemones migracijos krizei valdyti, tačiau šiuos klausimus neabejotinai užgoš praėjusią savaitę JK vykusio referendumo aptarimas.
Diplomatiniai šaltiniai „EU Observer“ naujienų portalui dar sekmadienį teigė, kad ES vadovai nespaus iš posto besitraukiančio JK premjero Deivido Kamerono nedelsiant pradėti formalios išstojimo procedūros.

Atsiranda didžiulė takoskyra

Prezidentės teigimu, JK įvykęs referendumas yra signalas visų Europos valstybių politikams geriau įsiklausyti į savo piliečių lūkesčius, nes antieuropinių tendencijų didėjimas Bendrijoje nemaža dalimi susijęs su priimamais sprendimais nacionaliniu lygmeniu, kuriuos bandoma pavaizduoti kaip Briuselio diktatą.
„Tarp žmonių ir elitistinės politikos atsiranda didžiulė takoskyra. Žmonės įsivaizduoja, kaip turi vykti gyvenimas vienaip, o elitinė politika, arba politikai mano, kad jie žino geriau, ir mėgina jėga primesti savo supratimą, savo reformas, savo modelį neklausydami, ką mano žmonės“, – antradienį LRT radijo paskelbtame interviu teigia Lietuvos vadovė.

Esame kaimynai

D. Grybauskaitė taip pat akcentavo, kad, nepaisant dabartinio netikrumo ir galimų JK pasitraukimo iš ES scenarijų, legaliai šioje šalyje gyvenantiems ir dirbantiems lietuviams nėra ko baimintis, o Londonas visada išliks artimas kontinentinei Europai kaip ekonominis ir saugumo partneris.
„Nors ir sala, Didžioji Britanija niekur toli nenuplauks. Esame šalia ir esame kaimynai ir geopolitiniai iššūkiai mums yra vienodi“, – LRT radijui teigė Prezidentė.

ES neplanuoja neformalių diskusijų

Birželio 23 d. vykusio referendumo metu Jungtinės Karalystės piliečiai balsavo už pasitraukimą iš ES. Netrukus po to apie pasitraukimą iš posto paskelbė D. Kameronas, taip pat pridūręs, kad apie formalų pareiškimą dėl pradedamų išstojimo procedūrų turėtų paskelbti jo įpėdinis.
Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas spaudai dar pirmadienį pareiškė, kad ES neplanuoja jokių neformalių diskusijų su Londonu dėl galimų pasitraukimo sąlygų, kol nebus gautas formalus pareiškimas apie norą pasitraukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto