Prezidentė: civilinė sauga veikia nepakankamai efektyviai

Eltos nuotr.

Civilinė sauga Lietuvoje veikia nepakankamai efektyviai, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir dar kartą pabrėžia būtinybę atkurti krizių valdymo centrą.

Institucijos nesusikalba

Pasak Prezidentės, vertinti Baltijos jūroje nukritusio „An-2“ lėktuvo aviakatastrofos pamokas per anksti, tačiau šis įvykis parodė nesusikalbėjimą tarp institucijų.
„Kol kas dar pamokų niekas nesimoko, mėgina išsiaiškinti, kas kaip ir kodėl įvyko. Išties turime susistumdymą tarp įvairių žinybų, nors bent jau artimiausi mūsų kaimynai civilinių krizių metu turi institucijas, kurios dirba koordinuodamos kitų institucijų veiklą, t. y. civilių paiešką ir gelbėjimą vykdo civilinės struktūros. Lietuva išsiskiria tuo, kad jūroje tai yra priskirta būtent kariuomenės atsakomybei. Taip nėra niekur mūsų kaimynystėje – nei Švedijoje, nei Lenkijoje, nei Vokietijoje, nei Estijoje, nei Suomijoje”, – ketvirtadienį interviu LRT sakė šalies vadovė.

Reikalingas krizių valdymo centras

Prezidentė ragino prisiminti iki 2008 m. veikusį Civilinės saugos departamentą.
„Dabar Krizių valdymo skyriukas iš trijų žmonių yra Vyriausybės kanceliarijoje. Taigi siūliau grįžti prie tos struktūros arba bent jau panašios, kuri buvo iki tol, kad civilinių krizių valdymo centras būtų įkurtas prie Vyriausybės, kur būtų galima koordinuoti veiksmus ne tiktai jau įvykus bėdai, bet taip pat vykdyti ir prevencinę veiklą. Ir tikrai šis susistumdymas, pavėluota reakcija rodo, kad civilinė sauga veikia nepakankamai efektyviai“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.
Diskusija dėl gelbėjimo operacijos koordinavimo kilo, kai lėktuvas „An-2“, kuriuo skrido du patyrę pilotai, virš Baltijos jūros dingo gegužės 16 d. Po kelių dienų orlaivis rastas Baltijos jūros dugne. Šiuo metu vykdomi jo apžiūros ir numatomi ištraukimo darbai. Per aviakatastrofą žuvo du patyrę pilotai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*