Prezidentė dalyvaus Europos vadovų tarybos posėdyje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Džojos Barysaitės (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį dalyvaus Europos vadovų tarybos (EVT) posėdyje. ES valstybių ir vyriausybių vadovai kalbės apie vieną didžiausių iššūkių, iškylančių ES – energetinį saugumą ir aukštas energetikos išteklių kainas.


Būtina koordinuoti

Norint geriau apginti Europos vartotojų interesus, būtina stiprinti ES energijos vidaus rinką ir labiau koordinuoti išorės energetikos politiką.
ES siekia iki 2014 metų sukurti energijos vidaus rinką ir iki 2015 metų panaikinti energetines salas. Tai labai svarbu Lietuvai siekiant energetinio savarankiškumo. Stipri ES energijos vidaus rinka prisidės ir prie ES konkurencingumo, ekonominio augimo skatinimo ir darbo vietų kūrimo.
Didesnis ES energetikos politikos koordinavimas ir vieninga ES pozicija energetikos klausimais padėtų užtikrinti saugų ir nenutrūkstamą energijos tiekimą už prieinamas ir konkurencingas kainas.


Aptars mokesčių politiką

EVT bus kalbama apie energetikos infrastruktūros atnaujinimą ir modernizavimą, didesnių investicijų pritraukimą. 
Šiuo metu ES derinamas prioritetinių energetikos infrastruktūros projektų sąrašas, kurį planuojama paskelbti pirmininkaujant Lietuvai.
Vadovai taip pat aptars mokesčių politiką. Bus kalbama apie priemones, kaip gerinti mokesčių surinkimą ir geriau kovoti su mokesčių vengimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto