Prezidentė dar kartą primins Baltijos šalių patirtį kovojant su krize

Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš EVT susitikimą. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija)-Eltos nuotr.

Kai kurioms šalims vis dar tebesikapstant iš krizės Prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Vadovų Taryboje ir per euro zonos šalių vadovų pietus dar kartą primins Baltijos šalių patirtį, kuri rodo, kad atsigavimui reikia ne tik investicijų, bet ir taupymo.

Perspektyvoje – stabilus augimas

Kalbėdama žurnalistams prieš EVT susitikimą penktadienį, šalies vadovė pabrėžė, kad yra svarbu laikytis Stabilumo pakto taisyklių ir vykdyti atsakingas fiskalines politikoje.
„Kiekvienoje šalyje situacija yra skirtinga, bet turi būti tiek taupymo priemonės, tiek investicijos. Štai kodėl mes paremsime 300 mlrd. eurų paketą (investicijoms į ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, – red.). Tai yra gerai, bet Baltijos šalių pavyzdys rodo, kad be taupymo priemonių mes neišeisime iš krizės. Dabar mes augame daugiau nei 3 proc., ir perspektyvoje – stabilus augimas“, – atsakydama į klausimą anglų kalba teigė D. Grybauskaitė.

Arba krizė kartojasi, arba dar neįveikta

Prezidentė penktadienį pirmą kartą bus pakviesta ir į euro zonos valstybių vadovų darbo pietus.
„Mes kalbėsime apie kai kurių šalių situaciją, kurioms dabar sudėtinga, kurios nepakankamas priemones naudojo iki šiol, kad būtų suvaldyta ekonominė krizė, todėl ji arba kartojasi, arba tiesiog tos šalys neatsistatė po 2009–2010 m. krizės.
Be abejo, kalbėsime ir apie savo patirtį, kaip sugebėjo Baltijos šalys susitvarkyti ir dabar auga tokiu tempu, kokiu auga“, – sakė D. Grybauskaitė.

2 Atsakymai į “Prezidentė dar kartą primins Baltijos šalių patirtį kovojant su krize”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Lietuvoje nesibaigianti krize,o vyriausybe sugalvojo ,kaip dar labiau issunkti zmoniu kisenes su daugiabuciu renovacijomis! Taip atrodo,kad surado jie lengva pinigu dauginimosi saltini,kai tuo tarpu lietuvoje zmones daugelis skurdta?!Kur tai matyta? Kur keliauja ES lesos,jeigu zmones tiek moka? Kada baigsis zmoniu melzimas iv.budais? Tiesiog vercia zmones ieskoti nauju budu ir galimy biu uzsidirbti pragyvenimui. Dar kal ba apie migracija?? Tik vienas kelias ir belieka,kad galetum tureti darba kitose ES salyse ir padoriai gyventi…Po krizes vel bus kita krize,..

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Kur juzis? Jug apie prezidentę rašo! Au au 30 rubliu kišenėje, ar iš meilės carui juzis loja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto