Prezidentė dėl tyrimo Rusijoje ragina nekrūpčioti

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusijos generalinėje prokuratūroje pradėtą tyrimą dėl Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimo teisėtumo vadina propagandinio karo dalimi ir teigia, kad dėl to krūpčioti neverta.
Ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pabrėžia, kad, nepaisant radikalų išsišokimų, Lietuvos nepriklausomybė Maskvoje nėra kvestionuojama.

Tai propagandinio karo dalis

„Krūpčioti (dėl to, – ELTA) ką Rusija daro, nusišneka arba grasina – tikrai nereikėtų niekam. Esame nepriklausoma valstybė, mūsų žmonės savo krauju iškovojo nepriklausomybę. 25-eri metai praėjo, mes nesiruošiame reaguoti ir manau, kad tai yra propagandinio karo dalis“, – Prezidentūroje spaudos atstovams sakė šalies vadovė.
Ambasadorius Rusijoje R. Motuzas sako, kad Generalinės prokuratūros veiksmą reikėtų traktuoti kaip procedūrinį procesą, nes ši institucija privalo tam tikru būdu atsakyti į radikalių Dūmos deputatų kreipimąsi.
„Kita vertus (…) yra labai didelis informacinis-propagandinis karas, ir tos jėgos, kurios turi nusiteikimą ar joms yra naudinga, kad sumenkintų Lietuvą ar jos narystę ES, duoti nesėkmės pavyzdį – žinoma, šį faktą panaudoja“, – Prezidentūroje kalbėjo ambasadorius.

Daugiau įtakos turi ne politiniai, o ekonominiai veiksniai

Diplomatas atkreipė dėmesį, kad antradienio popietę „Interfax“ taip pat išplatino Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pareiškimą, kad jis apie pradėtą tyrimą nieko nežino.
„Kai kuriais svarbiais atvejais, kai yra rimtesnė problema, nota yra informuojama ir Lietuvos ambasada Rusijoje. Šiuo atveju jokios medžiagos, jokių paklausimų negavome. Notų nėra, ir aš manau, kad tai yra informacinio propagandinio karo dalis“, – komentavo R. Motuzas.
Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Lietuvos ir Rusijos piliečių ryšiai yra sumenkę, ir tam daugiau įtakos turi ne politiniai, o ekonominiai veiksniai.
„Yra smukęs ir ekonominio pragyvenimo lygis, žmonės mažiau keliauja. Mes buvome susitikę su įvairiomis turizmo agentūromis ir jų klausėme, kodėl yra sumažėjęs turizmas į Baltijos šalis. Tyrimai rodo, kad yra ne politiniai, o ekonominiai motyvai“, – kalbėjo ambasadorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto