Prezidentė eurokomisaro veiksmus pavadino ES skaldymu

Eltos nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad galimai sudarydamas galimybę Rusijai rinktis, kuriai iš ES šalių panaikinti maisto produktų embargą, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis skaldo Europos Sąjungos (ES) vienybę ir atstovauja Maskvos interesams.

Europa yra skaidoma

Pats eurokomisaras teigia, kad jo vadovaujamo Sveikatos ir maisto saugos direktorato susirašinėjimuose su kolegomis Maskvoje buvo kalbama apie galimybę nutraukti tam tikrų maisto produktų grupių embargą visoms ES valstybėms.
„Taigi matome, kad dėl šio direktorato veiksmų Europa yra skaidoma, suteikiamos galimybės atskiroms šalims ir netgi pasiūlymas suteiktas Rusijai pradėti derybas su atskiromis Europos šalimis. Tad Europa praktiškai yra skaldoma ir tiesioginė atsakomybė yra būtent to direktorato, kurį tiesiogiai kuruoja Lietuvos paskirtas komisaras“, – ketvirtadienį žurnalistams, apsilankiusi Vaiko raidos centre Vilniuje, sakė D. Grybauskaitė.

Šį veiksmą užprotestavo

Pasak Prezidentės, Lietuva kaip ir Lenkija, Estija ir Latvija tokį veiksmą užprotestavo – praėjusį pirmadienį Žemės ūkio taryboje Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė labai principingai pasisakė ir vieningai buvo priimtas sprendimas, kad Europa turi kalbėti vienu balsu ir negali būti skaidoma.
„Taigi mūsų komisaro interpretacija, manipuliacija, išsisukinėjimas yra nepriimtinas. Šie visi laiškai yra vieši. Tai yra faktai ir kitaip interpretuoti kaip Europos skaldymo ir netgi, sakyčiau, rusų interesų gynimo, aš negaliu“, – teigė D. Grybauskaitė.
Nesiekė jokių išskirtinių sąlygų
Su savo deleguotu eurokomisaru trečiadienį bendravęs Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad yra gavęs V. Andriukaičio patikinimą, esą Europos Komisija nesiekė jokių iniciatyvų sudaryti sąlygas kuriai nors Bendrijos narei atskirai derėtis su Rusija.
„Aš manau, kad šiandien negalėtų derėtis nei Europos Komisija dėl kažkokių išimčių taikymo Rusijai (…) tol kol Rusija nepriims sprendimo neberemti separatistų, tol kol nepriims sprendimo pasitraukti iš Ukrainos“, – ketvirtadienį žurnalistams kalbėjo A. Butkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto