Prezidentė kviečia prisijungti prie neatlygintinos kraujo donorystės

Prezidentė kviečia prisijungti prie neatlygintinos kraujo donorystės. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su kraujo donorystės įstaigų vadovais, neatlygintinais kraujo donorais ir donorystės organizatoriais, aptarė kraujo donorų trūkumo problemą šalyje, kalbėjo, kaip paskatinti neatlygintiną kraujo donorystę.

Reikia trečdaliu daugiau

Siekiant užtikrinti kraujo donorystės poreikį, būtina, kad per vieną dieną į kraujo centrus Lietuvoje ateitų apie 500 donorų. Tačiau šiuo metu šalyje patenkinama tik 70 procentų tokio poreikio.
„Vienas donoras gali dovanoti gyvenimą trims žmonėms. Todėl nelikime abejingi ir kartu padėkime išsaugoti gyvybes tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos. Prisijungdami prie neatlygintinos kraujo donorystės, mes ne tik gelbėjame kitų žmonių gyvybes, bet ir kuriame atsakingesnę Lietuvą“, – sakė šalies vadovė.

Prasideda turas

Šiuo metu Lietuvoje neatlygintinai kraują duoda tik 67 procentai visų donorų, kai išsivysčiusiose šalyse neatlygintinų donacijų skaičius siekia 98–100 procentų. Lietuva šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę pasiekti ketina iki 2020 metų.
Skatinant neatlygintiną kraujo donorystę, ketvirtadienį Vilniuje prasideda 10 dienų turas per Lietuvos miestus. Jo metu Lietuvos kraujo centrų atstovai šalies gyventojus supažindins su kraujo donorystės misija ir kvies prisijungti prie kraujo donorų bendruomenės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto