Prezidentė: Lietuva ir Latvija pasirengusios vieningai atsakyti į iššūkius regione

Lietuvos ir Latvijos Prezidentų susitikimas. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Su Latvijos Prezidentu Raimondu Vėjuoniu susitikusi Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė sako, kad Vilnius ir Ryga vienodai supranta iššūkius ir grėsmes regione, taip pat kartu palaiko aktyvesnį NATO sąjungininkų įsitraukimą į Baltijos šalių saugumo reikalus.

„Lietuva ir Latvija supranta mūsų regionui kylančius pavojus bei iššūkius ir yra pasiruošusios į juos vieningai atsakyti. Šiuo klausimu Lietuvos ir Latvijos pozicijos visiškai sutampa. Geopolitinei situacijai ir toliau sparčiai keičiantis, turime drauge siekti gynybos stiprinimo. Todėl Varšuvoje įvertinsime, kokius Velso susitarimus pavyko įgyvendinti, o kur reikalingi geresni rezultatai“, – teigia Prezidentė.
Anot D. Grybauskaitės, Lietuva ir Latvija sėkmingai bendradarbiauja gynybos srityje, taip pat svariai prisideda prie kovos su prieš Vakarus nukreipta priešiška propaganda. Lietuvos vadovė ketvirtadienį dalyvavo NATO strateginės komunikacijos kompetencijų centro Latvijoje atidaryme, kur bus formuojama Aljanso strateginės komunikacijos doktrina, stebima informacinė erdvė ir kovojama su melaginga propaganda.
Šalies vadovė pabrėžė, kad NATO ir toliau turi atitinkamai reaguoti į geopolitines realijas ir turėti ilgalaikę strategiją, kaip atsakyti į kylančius iššūkius. Taip pat svarbu greitinti reakcijos laiką, vystyti infrastruktūrą ir stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto