Prezidentė: naujajame Darbo kodekse yra taisytinų vietų

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Eltos nuotrauka

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Seimo priimtas Darbo kodeksas yra taisytinas ir jame turi atsirasti daugiau garantijų darbuotojams. Šalies vadovė taip pat pasiryžusi tarpininkauti ieškant balanso tarp darbuotojų ir darbdavių interesų.

Pataisos naudingesnės darbdaviams ir verslui

Seimo šią savaitę priimtos Darbo kodekso pataisos yra naudingesnės darbdaviams ir verslui, teigė Prezidentė, LRT radijo paklausta, ar šias pataisas pasirašys.
„Jau šiandien manau, kad yra taisytinų nuostatų naujajame Darbo kodekse. Reikia įdėti daugiau socialinių saugiklių, kurie apgintų būtent darbuotojus, ir mėginsiu siekti ir rasti kompromisą tarp abiejų pusių“, – ketvirtadienį paviešintame interviu LRT radijui sako D. Grybauskaitė.
„Esu pasirengusi susitikti tiek su verslo atstovais, darbdaviais, tiek su profsąjungomis, tiek su atskirais ekspertais ir specialistais ir bandysime rasti kompromisą, kuris bent jau daugmaž atitiktų visų pusių interesus“, – pridūrė Prezidentė.

Įsigaliotų nuo kitų metų

Seimas naują Darbo kodeksą priėmė antradienį, jį pasirašius Prezidentei, naujos nuostatos įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 d.
Atnaujintame darbo santykių reglamentavime numatyta galimybė dirbti ilgesnius viršvalandžius, atostogų skaičiavimas darbo, o ne kalendorinėmis dienomis, trumpesni atleidimo iš darbo terminai ir atitinkamai mažesnės atleidimo išmokos, taip pat naujos darbo sutarčių rūšys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto